РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712081<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Butko T. 
Forming an automated technology to manage freight transportation along a direction / T. Butko, O. Kostiennikov, L. Parkhomenko, V. Prokhorov, G. Bogomazova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 1/3. - С. 6-13. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Досліджено процес переміщення рухомого складу на напрямку, що враховує можливі ризики під час перевезення вантажу. Виявлено основні причини, що призводять до виникнення ефекту першої та останньої милі. А саме, відсутність необхідної кількості технічно справного рухомого складу у встановлені терміни та істотні труднощі з пропуском поїздів, зокрема через припортові та прикордонні станції. Формалізовано технологічний процес перевезення вантажу на напрямку у вигляді оптимізаційної математичної моделі процесу просування вантажних вагонів. Цільова функція моделі представляє сукупні експлуатаційні витрати та заснована на використанні інтеграла Лебега - Стілт'єса, що враховує виникають у процесі експлуатації вагонів. Сформовану оптимізаційну модель доцільно віднести до задач стохастичного програмування. Аналіз статистичних даних виявив, що час просування вагонів від початкової станції маршруту до припортової станції, а також час переміщення вагонів від припортової станції безпосередньо до порту підпорядковані нормальному розподілу. Наявність позитивної кореляції між цими двома величинами надає підстави розглянути відповідні параметри в межах єдиного імовірнісного поля. Такий підхід надає можливість більш точно визначити ймовірність несвоєчасного прибуття вагонів до порту та відповідно величину фінансового ризику. В результаті моделювання доведено, що процедуру оптимального управління параметрами перевезення. Таким чином, сформована модель носить універсальний характер і за умов наявності зворотнього зв'язку надає можливість управляти перевізним процесом із найменшими експлуатаційними витратами залізниці. Проведені розрахунки показали зменшення витрат залізниці приблизно на 10 % у порівнянні з витратами, що розраховуються за існуючою методикою визначення фактичної собівартості перевезень вантажів. Оптимізаційна модель є основою формування автоматизованої технології управління вантажними перевезеннями, яку запропоновано реалізувати у вигляді системи підтримки прийняття рішень диспетчерського апарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського