РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Atroshenko O. 
The study of multicomponent loading effect on thinwalled structures with bolted connections / O. Atroshenko, M. A. Tkachuk, O. Martynenko, M. M. Tkachuk, M. Saverska, I. Hrechka, S. Khovanskyi // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 1/7. - С. 15-25. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

На прикладі тестової задачі досліджено особливості впливу різних чинників на напружено-деформований стан (НДС) складених тонкостінних конструкцій із болтовим з'єднанням окремих елементів. Прикладом таких конструкцій є металічні зерносховища - силоси, які складаються з панелей, що з'єднуються болтами. Тестова конструкція містить дві вузьких плоских смуги, з'єднаних внакид. У отвори в цих смугах розміщений болт із попереднім затягуванням. Ураховується тертя і проковзування смуг і болта, контакт бічної поверхні болта і отворів, а також взаємний вплив вигину і розтягування. Таким чином, у моделі враховані геометрична, фізична і структурна нелінійності. Система піддається дії поперечного навантаження, яке прикладене до однієї сторони смуги. Моделюється поетапне навантаження систем. Встановлено, що у разі навантаження досліджувана система набуває прогин, який нерівномірно зростає з ростом навантаження. Це зумовлено тим, що на нього впливає і пружна деформація смуг, і взаємне проковзування в зоні з'єднання. За остаточного вибирання зазору між болтом і отворами в панелях відбувається переважно пружне деформування системи. Після першого розвантаження в системі установлюється залишковий прогин. Також встановлено, що у системі діють поздовжні зусилля, які можуть бути набагато більшими від поперечних сил від навантаження. Характерним є сильний взаємний вплив вигину і розтягування смуги. У результаті досліджень встановлено чинники, що визначають НДС дослідженої системи: геометрична нелінійність, контактна взаємодія, тертя та проковзування, зв'язаність вигину і розтягування. Таким чином, без урахування всіх цих чинників розрахункова модель для подібних тонкостінних конструкцій буде неадекватною, результати розрахунків із її застосуванням матимуть значні похибки, а рекомендації - недостовірними. Здійснені дослідження надають можливість розроблення більш адекватних моделей для аналізу реакції складених тонкостінних конструкцій на дію навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-486 + Л821.01-45 + Н728.803.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського