РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712151<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Indutnyi V. 
Studying the authenticity of the golden element from a Mongolian warrior's armor by physical-chemical methods / V. Indutnyi, N. Merezhko, K. Pirkovich // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 1/12. - С. 34-40. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Наведено результати експертного дослідження артефакту історії XIV - XV ст. - золотого елемента шат монгольського воїна. Отримані результати надають можливість встановити ознаки автентичності історичних пам'яток із золота даного хронологічного періоду. Досліджено мікроструктуру предмета за збільшення 10 - 20 крат і виявлено значну ламкість і крихкість металу. За збільшення у 150 - 200 крат виявлено системи тріщин із потрійними точками, окремі каверни та кавернозний характер зламу. Крім того, виявлено велику кількість дислокацій поривів і слідів течії металу на поверхні виробу, а також сліди інструментів, які використовувалися для його чищення. За збільшенні у 2000 крат виявлено вкрай складну морфологію металу з численними кавернами, а також поверхню частково розчиненого металу, яка зберігає контури древніх подряпин. Встановлено, що більш глибокі частини сплаву частково зберегли свій хімічний склад, і вміст золота в них складає лише 62 - 80 %, а сплав на поверхні афінувався природним способом, й таким чином, вміст золота у ньому визначився у межах 81 - 98 %. Також в більш глибоких частинах сплаву концентрації срібла є підвищеними у порівнянні з поверхневими шарами, оскільки сполуки срібла є більш хімічно активними та виносяться з поверхні під дією зовнішніх чинників. Визначено перелік ознак, які свідчать про автентичність предмета, й які однозначно виявляються за допомогою електронного мікроскопу, а також за результатами досліджень хімічного складу поверхні артефакту емісійним методом. Висловлено думку щодо ефективності використання електронної мікроскопії в експертній роботі для підтвердження автентичності, виявлення ознак підробки та слідів реставрації артефактів із золотих сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.6/.7 + Т594.261 + Т594.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського