РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712201<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гладких Д. М. 
Проблеми та напрями активізації безготівкових розрахунків у контексті розбудови цифрової економіки в Україні / Д. М. Гладких // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 3/4. - С. 108-119. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Охарактеризовано особливості здійснення готівкових та безготівкових розрахунків у різних країнах світу. Розглянуто проблему збереження високої питомої ваги готівкових розрахунків в Україні; досліджено чинники, що зумовлюють їх популярність (значна частка неофіційних доходів, існування тіньової економіки; низький рівень фінансової грамотності населення; високий рівень доларизації економіки; зручність використання; відсутність контролю за обігом готівки поза банками; недовіра до банків). Окреслено негативні наслідки зростання обсягів обігу готівки поза банками (зменшення пропозиції валюти на ринку, що спричиняє значні коливання курсу; скорочення можливості збільшувати валютні резерви; зменшення інвестиційних та кредитних ресурсів, що породжує зростання попиту на іноземні кредити та призводить до збільшення зовнішнього боргу; звуження бази оподаткування; збереження тіньової економіки; збільшення відпливу валюти за кордон). Висвітлено переваги впровадження елементів цифрової економіки, зокрема різних форм безготівкових розрахунків (зручність у користуванні; отримання доступу до нових сервісів; легалізація доходів; мінімізація ризику злочинності й шахрайства; скорочення операційних витрат банків; збільшення комісійних доходів банківських установ; поліпшення показників ліквідності; розширення клієнтської бази, зростання рівня продажів торговельних підприємств; декриміналізація та детінізація економіки; розширення бази оподаткування завдяки підвищенню прозорості бізнесу). Визначено найбільш перспективні види безготівкових розрахунків, що потребують підтримки з боку держави (електронні гроші; системи мобільних платежів; прийняття платежів готівкою для подальшого переказу); обгрунтовано заходи, завдяки яким в Україні може відбутися поступове виведення з обігу готівки та повний перехід на безготівкові розрахунки (переведення всіх державних трансфертів на безготівкову форму; підвищення вартості готівки для учасників ринку; розвиток мережі платіжних терміналів; розвиток фінансової грамотності населення; забезпечення спроможності користувачів оплачувати різні види послуг (комунальні платежі, державні мита і збори) та податки за допомогою платіжних карток; подальше зниження граничних сум готівкових розрахунків; підвищення довіри до банків; зменшення податкового тиску на бізнес; стимулювання розвитку мобільних додатків; підвищення рівня безпеки безготівкових розрахунків; упровадження безготівкових розрахунків за транспорті послуги тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського