РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kachmar O. 
Changes in motor functions in children with cerebral palsy after the course of intensive neurophysiological rehabilitation: a single-blind study = Изменения двигательных функций у детей с церебральным параличом после курса интенсивной нейрофизиологической реабилитации: слепое исследование / O. Kachmar, I. Mysula, A. Kushnir, T. Voloshyn, O. Matiushenko, M. Hasiuk, M. Hordiyevych // Междунар. неврол. журн.. - 2019. - № 5. - С. 5-11. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Розробка сучасних інтенсивних технологій реабілітації пацієнтів із дитячим церебральним паралічем (ДЦП), спрямованих на покращення різних аспектів функціонування дитини, є актуальним завданням фахівцівіпрактиків та дослідників. Одним із таких підходів є система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР), що поєднує різнопланові методи лікування, спрямовані на досягнення функціональних цілей та об'єднані в один інтенсивний курс. Мета роботи - оцінка змін великих моторних функцій, спастичності м'язів та об'єму пасивних рухів у суглобах у пацієнтів із спастичними формами ДЦП після двотижневого курсу лікування за СІНР. Одностороннє сліпе дослідження проведено в групі з 57 дітей віком від 4 до 12 років зі спастичними формами ДЦП, які проходили курс лікування у спеціалізованій реабілітаційній клініці. Пацієнтів обстежували до та після двотижневого курсу лікування за СІНР, що включав численні втручання загальною тривалістю 4 - 5 годин на добу. Виконання пацієнтом завдань тесту щодо оцінки великих моторних функцій (GMFM-66) записувалося на відео та оцінювалося незалежно двома фахівцями. Час запису (до чи після лікування) був замаскований. Об'єм пасивних рухів в суглобах нижніх кінцівок оцінювали за допомогою гоніометра, м'язову спастичність - модифікованої шкали Ашворта. Після курсу лікування за СІНР відмічене статистично вірогідне підвищення результату тесту GMFM-66 з 58,8 до 60,2 бала, із середньою різницею 1,4 +- 2,9 бала. Істотне покращення об'єму пасивних рухів було відзначене при виконанні 5 з 7 рухiв, найбільш виражене при приведенні кульшового суглоба - в середньому на 8,0 +- 5,8 градуса та тильному згинанні стопи на - 8,0 +- 6,1 градуса. Зниження м'язового тонусу спостерігалось у всіх інших м'язових групах, що оцінювалися. Статистично вірогідне зниження спастичності відзначене в згиначах стегна, із середнім зниженням на 0,25 пункту за шкалою Ашворта (95 % довірчий інтервал (ДІ) = 0,06 - 0,44), та аддукторах стегна - на 0,30 пункту (95 % ДІ = 0,08 - 0,51). Висновки: після двотижневого курсу лікування за СІНР зареєстровані покращення великих моторних функцій, збільшення об'єму пасивних рухів і зниження спастичності м'язів нижніх кінцівок. Інтенсивна реабілітація за СІНР потребує проведення подальших досліджень, у тому числі рандомізованих контрольованих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського