РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712379<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Супрун Е. В. 
Модуляція процесів нейроапоптозу в щурів після кетамінового та пропофолового наркозів під впливом Гетерозиду / Е. В. Супрун, І. В. Кабачна, В. І. Кабачний, А. В. Абрамов, Н. В. Бухтіярова // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2019. - 13, № 1. - С. 19-27. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

З метою поліпшення анестезіологічної безпеки під час оперативних втручань перспективним напрямом може бути розширення асортименту засобів первинної та вторинної нейропротекції шляхом цілеспрямованого синтезу потенційних нейропротекторів з аналептичними властивостями, що діють як аналептики на ті самі структури, які остаточно пригнічені самим центральним анестетиком або його активними метаболітами. У зв'язку з цим обгрунтованим і перспективним є пошук серед похідних сірко- та нітрогенвмісних гетероциклів (гетерозидів) універсальних, нешкідливих нейропротекторів з аналептичною дією. Мета дослідження - порівняти нейропротективну активність гетерозиду і референс-препаратів - нейротрофічного церебропротектора цереброкурину та ноотропу ноопепту за умов експериментального наркозу кетаміном і пропофолом за впливом на вміст у головному мозку щурів проапоптотичного білка c-Fos й антиапоптотичного bcl-2-білка. Дослідження проведено на 90 білих безпородних щурах віком 6 міс. масою 220 - 290 г. Кетамінову та пропофолову анестезії проводили шляхом введення 100 мг/кг відповідно кетаміну/пропофолу внутрішньоочеревинно (в/о). Після виходу тварин з наркозу їм одноразово вводили препарати в таких дозах: гетерозид - в/о 2 мг/кг, цереброкурин - в/о 0,2 мг/кг, ноопепт - інтраназально 10 мк/кг. Для виявлення експресії c-Fos в СА1 зоні гіпокампа використовували імуногістохімічний метод непрямої імунофлюоресценції. Концентрацію bcl-2 у цитоплазматичній фракції головного мозку визначали за допомогою методу Вестерн-блот аналізу. На підставі результатів аналізу одержаних результатів показано, що на моделях кетамінового та пропофолового наркозу в щурів (100 мг/кг) відтворено постнаркозну активізацію процесів апоптозу зі зростанням щільності c-fos-позитивних клітин і зниженням вмісту антиапоптотичного bcl-2-білка, більш виразні за умов кетамінової анестезії. Введення наркотизованим щурам потенційних нейропротекторів інтраопераційного періоду - оригінального похідного сірко- та нітрогенвмісних гетероциклів з аналептичною активністю гетерозиду, референтних препаратів цереброкурину та ноопепту - призвело до зниження щільності c-fos-позитивних клітин і збільшення експресії bcl-2-білка в мозку, отже, на цих моделях доведено наявність у гетерозиду, цереброкурину та ноопепту апоптозомодулювальної активності. На моделях кетамінового та пропофолового наркозу в щурів апоптозомодулюючий ефект гетерозиду та цереброкурину були співвідносними, гетерозид більш активно впливав на експресію c-Fos (зниження щільності c-fos-позитивних клітин за умов кетамінового та пропофолового наркозу) і вміст bcl-2-білка (на моделі кетамінового наркозу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського