РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchuk O. O. 
Histological findings at application of newly designed granular carbon enterosorbent under subchronic doxorubicin toxicity in rats = Морфологічні зміни за умов застосування новоствореного гранульованого вуглецевого ентеросорбенту на моделі субхронічної доксорубіцинової токсичності в щурів / O. O. Shevchuk, T. V. Datsko, K. A. Posokhova, V. G. Nikolaev // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2019. - 13, № 2. - С. 119-130. - Бібліогр.: 46 назв. - англ.

Пом'якшення побічної дії поліхіміотерапії на основі антрациклінів та особливо запоігання фатальної доксорубіцин-індукованої дилатаційної кардіоміопатії - важливе завдання сучасної онкології. Мета дослідження - морфологічна оцінка впливу ентеросорбції на тканини та органи щурів на моделі субхронічної доксорубіцинової (DOX) токсичності. Експерименти проводили на щурах-самцях лінії Вістар, яких було рандомізовано в 3 групи: контрольна група; група тварин, яким вводили доксорубіцин (DOX група); щури, які одержували DOX і вуглецевий гранульований ентеросорбент C2 (DOX + C2). Субхронічну доксорубіцинову токсичність моделювали шляхом внутрішньоочеревинного введення препарату в дозі 5 мг/кг 1 раз на тиждень чотириразово, кумулятивна доза 20 мг/кг. Для ентеральної сорбційної терапії використовували ентеросорбент C2, новостворений вуглецевий гранульований адсорбент з добре розвинутою пористою структурою, особливо мезопор, з насипною вагою 0,28 г/см<^>3, розміром гранул 0,15 - 0,25 мм, об'ємом пор за ВЕТ - 2162 м<^>2/г. Для гістологічного аналізу забирали тканини серця, нирок, кишечника та яєчок. Також оцінювали коливання маси тіла, масові коефіцієнти серця та печінки, планіметричний індекс (ПІ). Введення доксорубіцину викликало значне порушення структури серця та інших досліджуваних тканин, викликало ремоделювання серця зі збільшенням ПІ на 40,4 % і зменшенням його масового коефіцієнта. За мікроскопічного дослідження встановлено, що застосування ентеросорбції сприяло покращанню структур серця. Також було спостережено зменшення ступеня ураження, викликаного доксорубіцином, на решті препаратів досліджуваних органів. Таким чином, одержані результати є підгрунтям для подальшого дослідження ентеросорбції з адсорбентом С2, як потенційного ефективного методу зменшення побічної дії антрациклінових антибіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського