РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кальбус О. І. 
Імунологічні маркери розвитку міастенії / О. І. Кальбус // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 2. - С. 24-26. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення специфічних імунологічних маркерів у хворих на міастенію. Обстежено 182 хворих на міастенію (147 (80,8 %) - із генералізованою, 35 (19,2 %) - з очною формою захворювання). Проводили клініко-неврологічне обстеження, клас міастенії визначали за класифікацією MGFA. Визначали рівні антитіл до рецепторів ацетилхоліну (AchR-AB) і м'язово-специфічної тирозинкінази (MuSK-AB) методом імуноферментного аналізу, виявляли антитіла до титинута SOX1 методом непрямої імунофлюоресценції. AchR-AB виявлено у більшості (68,1 %) обстежених, достовірно частіше у хворих із генералізованою (73,5 %), рідше (45,7 %) - з очною формою (p = 0,002). У 10,9 % пацієнтів із генералізованою міастенією виявлено MuSK-AB, у разі очної форми ці антитіла не виявлено. Антитіла до SOX1 діагностовано у 5,5 % обстежених виключно з генералізованою формою, встановлено їх кореляцію з летальністю (p = 0,16; p << 0,05). Антитіла до титину виявлено майже у 1/3 обстежених - у 53 (29,1 %) осіб, встановлено їх сильні кореляційні зв'язки з тимомою (p = 0,70; p << 0,001) і тимектомією з приводу тимоми в анамнезі (p = 0,65; p << 0,001). Зроьлено висновки, що хворим на міастенію доцільно проводити імунологічне обстеження з визначенням AchR-AB, а у разі їх відсутності - до MuSK-AB. Хворим на міастенію без змін тимусу та без тимоми в анамнезі доцільно проводити дослідження на антитіла до титину з метою виявлення патологічних змін тимусу на доклінічному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського