РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Xhako D. 
Chiral fermions algorithms in lattice QCD = Алгоритми хіральних ферміонів у решітчастій КХД / D. Xhako, R. Zeqirllari // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 1. - С. 34-39. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Теорія, яка пояснює сильні взаємодії елементарних частинок, як частина стандартної моделі, це так звана теорія квантової хромодинаміки (КХД). У режимах малої енергії ця теорія формулюється і вирішується у чотирьохвимірній решітці за допомогою числового моделювання. Цей метод називається решітчаста КХД-теорія. Кварк пропагатор є найважливішим обчислювальним елементом, оскільки він містить фізичну інформацію про КХД решітку. Обчислення пропагатору кварків хіральних ферміонів в решітці означає, що необхідно інвертувати хіральний оператор Дірака, який має високу складність. У стандартних алгоритмах інверсії за методами Крилова, які використовуються в цих моделях, час інверсії масштабується з оберненою масою кварків. У решітчастому КХД-моделюванні з хіральними ферміонами це явище відоме як критична проблема уповільнення. Мета роботи - показати, що розроблений авторами попередній алгоритм GMRESR розв'язує цю проблему. Запропонований алгоритм GMRESR розроблено у груповій симетрії U(1) за допомогою пакета QCDLAB 1.0, як хорошого "середовища" для тестування нових алгоритмів. У даній роботі досліджено збільшення часу інверсії від маси кварків для цього алгоритму. Виявлено, що це швидкий алгоритм інверсії для решітчастих КХД моделювань з хіральними ферміонами, що "заспокоює" критичне уповільнення стандартних алгоритмів. Результати порівняно з алгоритмом SHUMR, який є оптимальним алгоритмом, що використовується в цих видах моделювання. Розрахунки проведено для 100 статистично незалежних конфігурацій на <$E64~times~64> решіточному калібровочному полі U(1) для трьох констант зв'язку і для деяких мас кварків. Одержані результати показали, що для попереднього алгоритму GMRESR коефіцієнт k, пов'язаний з критичними явищами уповільнення, становить приблизно - 0,3 у порівнянні зі зворотним пропорційним стандартним законом (k = - 1), що він є масштабованим алгоритмом SHUMR, навіть для щільних решіток. Ці результати роблять більш стабільними і підтверджують ефективність нведеного алгоритму як такого, що надає змогу уникнути критичного явища уповільнення в решітчастих КХД-моделюваннях. У майбутніх дослідженнях мають бути розвинуті попередній алгоритм GMRESR у чотирьох вимірах, для решітчастої калібровочної теорії SU(3).


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського