РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712851<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tokarchuk N. I. 
Estimation of vitamin D status in infants with obesity = Аналіз статусу вітаміну D у дітей першого року життя з ожирінням / N. I. Tokarchuk, Yu. V. Vyzhha // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 2. - С. 187-192. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - визначення показників статусу вітаміну D, кісткового метаболізму, ролі однонуклеотидного поліморфізму Bsm I гена VDR у дітей першого року життя (ПРЖ) з ожирінням (Ож). Виконали клінічне та лабораторне обстеження 120 дітей віком від 3 до 12 місяців. Основна група (n = 90) - діти, показники фізичного розвитку яких перевищували вікову норму. Контрольна група (n = 30) - діти з показниками фізичного розвитку, які перебували в межах ліній стандартного відхилення. Усім дітям проведено визначення концентрації 25(OH)D та остеокальцину в сироватці крові (СК). Поліморфні варіанти гена VDR - rs1544410 (Bsm I, A/G transition) визначали методом ПЛР-RLFP. У дітей основної групи спостерігали вірогідну різницю за частотою виявлення дефіциту вітаміну D. У дітей ПРЖ на тлі Ож виявили найнижчий вміст 25(OH)D у СК. Збільшення дефіциту вітаміну D супроводжувалося вірогідним зниженням вмісту остеокальцину в СК. Встановили вірогідні зворотні кореляційні зв'язки між рівнем 25(OH)D у СК та індексом маси тіла в дітей ПРЖ із максимальними значеннями в дітей, які мали Ож. Проаналізувано асоціацію алелей і генотипів Bsm I поліморфізму гена VDR з рівнем вітаміну D у СК. Висновки: у дітей ПРЖ дефіцит вітаміну D реєструють вірогідно частіше на тлі Ож, ніж у дітей із надмірною масою тіла, ризиком надмірної маси тіла та осіб із фізичним розвитком, який відповідає віковій нормі. Серед обстежених дітей інтенсивність кісткового обміну за показниками сироваткового остеокальцину була вірогідно зниженою при Ож порівняно з дітьми, які мали ризик надмірної маси тіла та нормальний фізичний розвиток. У гомозигот мутантного алеля В вірогідно частіше реєструють дефіцит вітаміну D із найнижчим значенням сироваткового 25(OH)D, ніж у гетерозигот і гомозигот алеля b.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1 + Р733.415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського