РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712869<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Обертинська О. Г. 
Стан ренін-альдостеронової системи в пацієнтів із резистентною артеріальною гіпертензією / О. Г. Обертинська // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 3. - С. 290-294. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясування зв'язків між клінічними особливостями перебігу резистентної артеріальної гіпертензії (АГ) та ступенем активації ренін-ангіотензин-альдостеронової системи для повноти розуміння причинно-наслідкових процесів та їхнього впливу на формування резистентності. В основі роботи - результати комплексного клінічного та інструментально-лабораторного обстеження 47 пацієнтів із резистентною артеріальною гіпертензією (РАГ). Визначали вміст альдостерону та реніну активного в сироватці крові. Пацієнтів із діагностованими вторинними формами АГ не залучали в дослідження. У групу порівняння увійшли 50 осіб із контрольованою АГ. Встановили, що середні рівні альдостерону та реніну активного в плазмі у хворих на РАГ вірогідно (р << 0,05) перевищували показники в осіб з контрольованою АГ. Серед пацієнтів із РАГ тільки 38 % мали нормальний рівень реніну активного, підвищений рівень визначили у 27 %, низький - у 35 %. Виявили негативний кореляційний зв'язок між рівнями реніну активного та альдостерону у групі пацієнтів із контрольованою АГ (r = -0,38, р << 0,05), а у хворих на РАГ виявлена слабка кореляція. Ці дані вказують, що механізми формування резистентного перебігу АГ впливають на біосинтез альдостерону без регуляції з боку ренін-ангіотензинової системи. У групі хворих на РАГ виявили позитивний кореляційний зв'язок реніну активного та альдостерону з індексом маси тіла (r = 0,59, р << 0,01; r = 0,42, р << 0,05 відповідно). Встановили тісний кореляційний зв'язок альдостерону і КДО лівого шлуночка (r = 0,38, р << 0,05), альдостерону та відношення альбумін/креатинін (r = 0,76, р << 0,01). Визначили негативний кореляційний зв'язок альдостерону та реніну активного зі швидкістю клубочкової фільтрації (r = -0,36, р << 0,05; r = -0,32, р << 0,05 відповідно) та позитивний і реніну активного з індексом маси міокарда лівого шлуночка (r = 0,43, р << 0,05). Висновки: при резистентному перебігу АГ спостерігають виразні порушення нейрогуморального профілю - зростання рівня реніну активного та альдостерону, які вірогідно перевищували показники в осіб з контрольованою АГ. Це вказує на активацію ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, яка зумовлює втрату контролю над артеріальним тиском. Збільшення рівня реніну та альдостерону при РАГ спричиняє посилення ураження органів-мішеней. У пацієнтів із РАГ частіше, ніж у пацієнтів із контрольованою АГ реєстрували "гіпоренінові" та "гіперренінові" форми АГ, що потрібно враховувати під час визначення тактики лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського