РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712872<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мостовой Ю. М. 
Шлуночкові порушення ритму під час виконання комп'ютерної спірографії в пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця та хронічним обструктивним захворюванням легень: клініко-функціональні предиктори виникнення / Ю. М. Мостовой, Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко, А. О. Довгань // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 3. - С. 308-313. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - визначити предиктори виникнення порушень серцевого ритму під час виконання спірографії в пацієнтів із поєднанням стабільної ішемічної хвороби серця (СІХС) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). У дослідження залучили 53 пацієнти з поєднанням СІХС та ХОЗЛ, 53 пацієнти зі СІХС без супутнього ХОЗЛ і 42 пацієнти з ХОЗЛ без ішемічної хвороби серця (ІХС). Діагностували порушення серцевого ритму під час виконання спірографії за допомогою одночасного визначення функції зовнішнього дихання та добового моніторування електрокардіограми, розрахували предиктори появи шлуночкової екстрасистолії (ШЕ) високих градацій в осіб із поєднаною патологією. Встановили, що у 20,7 % пацієнтів із поєднанням СІХС та ХОЗЛ під час спірографії виникають ШЕ високих градацій (р = 0,008), серед пацієнтів з ізольованим перебігом ІХС - у 9,4 %, серед осіб із ХОЗЛ - у 7,1 %. Шанси виникнення ШЕ високих градацій під час спірографії в пацієнтів із поєднаним перебігом СІХС та ХОЗЛ зростають у 5,7 раза у випадку розміру лівого передсердя понад 42,9 мм; у 3,93 раза у випадку кінцевого систолічного об'єму лівого шлуночка понад 76,1 мл; у 6,7 раза при фракції викиду лівого шлуночка менше ніж 49,1 %; у 43,3 раза, якщо пацієнт має понад 1319 ШЕ протягом доби; у 2,37 раза за наявності понад 12,3 шлуночкових бігеміній за добу; якщо максимальна частота серцевих скорочень протягом активного періоду або протягом доби збільшується понад 95,5 уд/хв і 106,9 уд/хв, шанси підвищуються у 2,77 та 3,23 раза відповідно. Висновки: пацієнти з поєднанням СІХС та ХОЗЛ відрізняються від осіб з ізольованим перебігом патологій за частотою виникнення шлуночкових порушень ритму під час спірографії. Для оцінювання ризику появи ШЕ високих градацій пацієнтам із поєднаною патологією потрібно виконувати додаткові обстеження перед спірографією, як-от добове моніторування електрокардіограми та ехокардіографію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського