РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кальбус О. І. 
Оцінка особистісної тривожності у хворих на міастенію / О. І. Кальбус // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 3. - С. 28-30. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення рівня особистісної тривожності (ОТ) у хворих на міастенію. Обстежено 182 хворих на міастенію (147 - із генералізованою, 35 - із очною формою захворювання). Проводили клініко-неврологічне обстеження, клас міастенії визначали за класифікацією MGFA, ступінь проявів міастенії кількісно оцінювали за шкалою QMG. Оцінку ОТ проводили за шкалою Спілбергера - Ханіна. Визначали рівні антитіл до рецепторів ацетилхоліну (AchR-AB) і м'язово-специфічної тирозинкінази (MuSK-AB) методом імуноферментного аналізу, виявляли антитіла до титину та SOX1 методом непрямої імунофлюоресценцїі. Середній рівень ОТ у хворих на очну форму міастенії становив 44,0 бала, що відповідає помірному рівню ОТ. Середній рівень ОТ у хворих на генералізовану міастенію був достовірно вищим - 55,0 і відповідав високому рівню ОТ. У більшості пацієнтів з очною міастенією виявлено помірний (60 %), з генералізованою - високий рівень ОТ (83,7 %). Підвищення класу міастенії за MGFA достовірно супроводжувалося підвищенням рівня ОТ. Рівень ОТ корелює з віком пацієнтів, клінічною формою міастенії), класом і підкласом захворювання, ступенем клінічних проявів міастенії (за шкалою OMG), наявністю та титром антитіл до AchR, наявністю антитіл до титинових рецепторів. Кореляційних зв'язків між рівнем ОТ, наявністю і титром антитіл до MuSK, наявністю антитіл до SOX1 не встановлено. Зроблено висновки, що зростання ступеня клінічних проявів за міастенії достовірно призводить до підвищення рівня ОТ. Це необхідно враховувати при плануванні лікувальної тактики для кожного окремого пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.9 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського