РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713183<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тесарівська У. І. 
Біологічний вплив та ембріональна токсичність тривалого випоювання лимонної кислоти самицям щурів потомства F1 / У. І. Тесарівська, Р. С. Федорук, А. С. Кишко, О. Н. Максимович, О. В. Михалюк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 178-184. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У дослідженнях використано молодих самиць F1 та їх щуренят F2 з випоюванням їм з водою лимонної кислоти в дозі 0,8 мг/кг протягом росту і розвитку, вагітності та лактації. Для вивчення ембріотоксичності плоди одержували на 21 добу вагітності під час забою по 5 самиць контрольної та дослідної груп, від 10 інших тварин одержували приплід щуренят F2. Визначено динаміку змін маси тіла самиць F1 у періоді 37 - 117 діб та їх приплоду впродовж лактації. Вивчено ембріотоксичність застосованої дози лимонної кислоти та загальну ембріональну смертність. Встановлено, що тривале випоювання лимонної кислоти самицям щурів F0 і F1 зумовлює стимулюючу біологічну дію на динаміку маси тіла молодих самиць F1 протягом 40 діб після відлучення в межах 2,8 - 10,6 % зі зниженням цього показника на 3,9 % на 57 добу життя у порівнянні з контрольною групою. Застосована доза лимонної кислоти проявляла інгібуючий вплив на репродуктивну здатність молодих самиць щурів F1 та ріст і розвиток ембріонів, що характеризувалось зменшенням кількості живих плодів, їх маси на тлі вищої 16,2 % загальної ембріональної смертності у порівнянні з контролем. Випоювання лимонної кислоти сприяло підвищенню крупноплідності на 24,7 %, що зумовлювало вищу енергію росту щуренят F2 протягом всього підсисного періоду в межах 13,1 - 31,3 %, ніж у тварин контрольної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855 + П857.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського