РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713225<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслова Г. С. 
Клініко-біохімічні та морфологічні особливості ураження печінки у пацієнтів із онкогематологічними захворюваннями / Г. С. Маслова, І. М. Скрипник, Т. В. Лиманець // Сучас. гастроентерологія. - 2019. - № 4. - С. 5-11. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначити частоту інфільтрації печінки клітинами пухлини на тлі онкогематологічних захворювань і зіставити характер патоморфологічних і біохімічних особливостей гепатотоксичних реакцій. Проведено дослідження автопсійних зразків 31 пацієнта, із них 20 (64,5 %) чоловіків та 11 (35,4 %) жінок віком 36 - 80 років. Визначали частоту інфільтрації тканин печінки залежно від виду гемобластозу. Проаналізовано дані хворого на множинну мієлому, який одержав 4 курси хіміотерапії за режимом Cycle-Thal-Dex. Інфільтрацію печінки пухлиною за гемобластозів виявлено в 54,8 % пацієнтів, померлих на тлі прогресування онкогематологічних захворювань. У хворих на гострі лейкемії та хронічні мієлопроліферативні захворювання в стадії бластної кризи інфільтрацію печінки спостерігали у 50 - 66 % випадків, на тлі хронічних лімфопроліферативних захворювань - у 33,3 % випадків. Множинна мієлома асоціювалась зі зростанням ризику інфільтрації тканин печінки у порівнянонііз гострими лейкеміями (відношення ризиків - 1,87; 95 % довірчий інтервал - 1,16 - 3,01; p << 0,05). За даними клінічного випадку, до початку проведення цитостатичної терапії показники функціонального стану печінки були в межах норми. На тлі специфічної терапії у біохімічному аналізі крові виявлено зростання активності аланінамінотрансферази, <$Egamma>-глутамілтранспептидази та лужної фосфатази до 2 верхніх меж норми, яке зникало без призначення будь-якої терапії. Ураження печінки, виявлені під час патогістологічного дослідження, характеризувалися макровезикулярним стеатозом печінки, внутрішньопечінковим холестазом, утворенням масивних інфільтратів плазматичних клітин, дрібних інфільтратів плазматичних клітин, ураженням перицентральних зон ацинуса. Висновки: множинна мієлома та її хіміотерапія призводять до формування широкого спектра морфологічних порушень печінки, які можуть не виявлятися змінами показників біохімічного аналізу крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р569.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського