РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713240<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бицай А. М. 
Визначення показань та віддалені результати стегно-підколінних (дистальних) алошунтувань з використанням ПТФЕ-імплантатів у хворих на облітеруючий атеросклероз на тлі критичної ішемії / А. М. Бицай // Серце і судини. - 2019. - № 2. - С. 33-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшити результати реконструктивних операцій у хворих на облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок (НК) з множинними оклюзійно-стенотичними ураженнями на тлі критичної ішемії. Проаналізовано віддалені результати стегно-підколінних (дистальних) алошунтувань з використанням політетрафторетиленових (ПТФЕ) імплантатів у 121 хворого з дворівневими оклюзійно-стенотичними ураженнями НК. Групу пацієнтів із задовільним станом дистального кровотоку за Rutherford було розподілено на 2 підгрупи залежно від рівня дистального ретроградного кровотоку (за показниками інтраопераційної дебітометрії). Порівняльний ретроспективний аналіз результатів проведених реконструкцій виявив прямо пропорційну залежність ранніх і віддалених результатів операцій від рівня ураження дистального кровотоку гомілки та стопи. Диференційований підхід у хворих із задовільним дистальним кровотоком за Rutherford надав змогу оптимізувати хірургічну тактику та визначити показання до оперативного втручання завдяки використанню інтраопераційної дебітометрії. Висновки: визначення кількісних показників ретроградного кровообігу за допомогою інтраопераційної дебітометрії надає змогу об'єктивізувати статус дистального русла НК, поліпшити результати стегно-підколінних (дистальних) алошунтувань у віддалений термін спостереження (до 4 років). У разі діагностування ретроградного кровотоку по підколінній артерії менш ніж 60 мл/хв пацієнт має високий ризик виникнення тромбозу стегно-підколінного (дистального) алошунта в перший рік спостереження. Використання препарату гінкор форт надає змогу ефективно зменшити вияви вторинної лімфовенозної недостатності на тлі реперфузійного синдрому у 85 % хворих після виконання стегно-підколінних (дистальних) алошунтувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського