РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713307<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дремлюженко К. С. 
Вплив стабілізатора на властивості високодисперсних систем кадмій телуриду отриманих електроіскровим методом / К. С. Дремлюженко, О. А. Капуш, С. Д. Борук, Д. В. Корбутяк // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр.. - 2018. - Вып. 53. - С. 213-219. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мікро- та нанорозмірні кристали напівпровідникових матеріалів, таких як кадмій телурид є перспективним матеріалом для виготовлення світлопоглинаючих пристроїв, моніторів з розширеним спектром передачі кольорів. Також їх можна використовувати в якості біологічних міток. Широко відомі хімічні методи синтезу таких структур. За допомогою методу електроіскрового розпилення можна отримувати мікро- та нанорозмірні частинки не лише на основі металів (кадмій, телур), але і напівпровідникових сполук (кадмій телурид). Дана робота присвячена розробці способів виготовлення низькорозмірних напівпровідникових та металевих систем, встановлення оптимальних умов синтезу мікро- та нанорозмірних частинок кадмію, телуру, кадмій телуриду, дослідженню їх характеристик, а саме встановленню якісного, кількісного складу та стійкості систем, а також вибору стабілізатора та дисперсійного середовища. Досліджено безпосередньо системи К:Cd-A:Cd, К:Te-A:Te, K:Te-A:Cd, K:Cd-A:Te, К:CdTe-A:CdTe, (де K - катод, A - анод) в розчинах тіогліколевої кислоти, етилового спирту та толуену. Досліджено вплив температурних умов на утворення та стабілізацію одержаних систем. Згідно з рентгенівськими дослідженнями встановлено, що при певній комбінації аноду та катоду, утворюється дві поліморфні модифікації кадмій телуриду. Показано також розкид за розмірами утворених систем при різних комбінаціях електродів під час утворення мікрогетерогенних систем. Вдосконаливши метод електроіскрового розпилення, можна отримувати більшу кількість нанорозмірних частинок, що зробить даний метод більш конкурентним серед інших фізико-хімічних методів синтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського