РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорожинська Г. В. 
Особливості рефрактометричних характеристик поверхневого плазмонного резонансу моторних олив при експлуатації / Г. В. Дорожинська, Г. В. Дорожинський, В. П. Маслов // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр.. - 2018. - Вып. 53. - С. 261-267. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Експериментально показано, що інформаційно-важливим для аналізу стану моторної оливи є початковий етап експлуатації в двигуні автомобіля. Моторна олива в процесі роботи змінює свої фізико-хімічні властивості, при цьому часті випадки, коли один або кілька показників якості оливи досягають граничних значень задовго до його регламентної заміни. З метою запобігання випаданню в осад продуктів окиснення в оливи вводять спеціальні присадки, при зменшенні яких у процесі використання настає різке зниження експлуатаційних характеристик, що призводить до швидкого зносу двигуна. Тому вивчення інтенсивності деградації моторних олив є важливим напрямком для збільшення ресурсу двигуна та діагностики моторних олив у процесі експлуатації. Досліджено 9 зразків оливи Hyundai Super Extra 5W-30 відповідно до пробігу автомобіля 47, 150, 197, 292, 387, 549, 644, 834 та 928 км, а також 8 зразків оливи Castrol Edge 5W-40 відповідно до пробігу автомобіля 20, 40, 60, 100, 170, 250, 500 та 1000 км та проведено порівняльні дослідження їх рефрактометричних характеристик. У моторній оливі марки Castrol фізико-хімічні зміни проходили більш інтенсивно, ніж у моторній оливі марки Hyundai, оскільки вже за перші 250 км пробігу відносний зсув резонансного кута досяг 97 % свого максимуму і становив 0,47 кут. град. За результатами порівняльних досліджень рефрактометричних характеристик поверхневого плазмонного резонансу зразків моторних олив двох марок Hyundai Super Extra 5W-30 та Castrol Edge 5W-40 з різним терміном експлуатації встановлено, що відносна зміна кутового положення резонансного кута за період експлуатації може свідчити про швидкість деградації моторної оливи, а зменшення його величини протягом перших 100 км пробігу - про потрапляння в оливу неорганічних домішок (сажі, палива, атмосферної вологи), що може характеризувати стан паливно-змащувальної системи автомобіля. Результати роботи можуть бути корисні для розробки нових додаткових діагностичних систем станцій технічного обслуговування автомобілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.07 + В371.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського