РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ауліна О. В. 
Специфіка застосування асиметричних підходів в інформаційному протиборстві / О. В. Ауліна // Стратегіч. пріоритети. - 2019. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання застосування асиметричних підходів в інформаційному протиборстві. В епоху постіндустріального суспільства суттєво посилюється роль інформаційних війн у конфліктах різного ступеня й походження. Інформаційна зброя надає можливість ефективно використовувати обмежені фінансові, людські та інші ресурси задля досягнення перемоги або нанесення ворогу "неприйнятних збитків", що нівелюватимуть усі його попередні здобутки. Відбувається трансформація інформаційного протиборства з елементу супроводу бойових дій на окремий інструмент для вирішення завдань тактичного й стратегічного рівня. У свою чергу, асиметрична війна стає однією з домінант для конфронтації на локальному та глобальному рівнях. При цьому в середньо- та довгостроковій перспективі очікується збереження переважно політичного характеру перебігу конфліктів. Інформаційна асиметрія є важливим елементом гібридних війн, що відіграє велику роль в організації захисту інформаційного простору будь-якої держави. У сучасних умовах асиметричні алгоритми активно використовуються під час проведення інформаційно-психологічних операцій (ІПСО). За допомогою порівняно невеликої кількості інформаційних технологій під час ІПСО здійснюється обернено пропорційний вплив на колективну та індивідуальну свідомість. У результаті потенційно можливою стає кардинальна зміна ситуації навіть в цілому у сфері глобальної безпеки. У зв'язку з цим неабиякого значення набуває проблема створення й подальшого використання державними органами України нових методів інформаційної боротьби підвищеної ефективності. Завдяки власному потужному сугестивному потенціалу, значній еластичності та універсальності у застосуванні саме інформаційна асиметрія перетворюється сьогодні на один із найбільш перспективних інструментів інформаційного протиборства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського