РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713495<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Татарчук Т. Ф. 
Передменструальний синдром. Патогенетичні аспекти лікування / Т. Ф. Татарчук, Н. Ф. Захаренко, І. П. Маноляк // Репродуктив. эндокринология. - 2018. - № 5. - С. 50-54. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення ефективності використання мікронізованого прогестерону в лікуванні передменструального синдрому. Досліджено 68 жінок репродуктивного віку від 18 до 40 років (середній вік 31,2 +- 5,3 роки) з передменструальним синдромом легкого та середнього ступеня вираженості. Досліджувані жінки були розподілені методом рандомізації на дві групи: група лікування (n = 35) та група контролю (n = 33). Групи дослідження були зіставні за віком та формами передменструального синдрому. Пацієнтки групи лікування отримували терапію препаратом "Прогінорм ОВО" по 200 мг на день з 16 до 25 дня менструального циклу протягом трьох циклів. Препарат "Прогінорм ОВО" був вибраний з урахуванням його властивостей, які подібні до властивостей природного ендогенного прогестерону за наявності гестагенного, антиестрогенного та легкого антиандрогенного й альдостеронового впливу. Жінки групи контролю не отримували медикаментозних засобів лікування. Для полегшення стану пацієнткам обох груп були рекомендовані немедикаментозні заходи: оптимізація режиму праці та відпочинку, збалансоване харчування, активний спосіб життя з помірними фізичними навантаженнями. Зроблено висновок, що застосування мікронізованого прогестерону є доцільним та ефективним у лікуванні основних проявів передменструальногосиндрому, особливо стосовно больових проявів, змін в поведінці та симптомів затримки рідини в організмі. При цьому термін лікування проявів передменструального синдрому доцільно продовжувати до 6 місяців, профілактуючи швидке відновлення симптоматики після припинення курсу терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського