РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kostiuk V. Yu. 
Comparative analysis of behavior of the "bone - fixator - endoprosthesis" system for I - III type internal hemipelvectomy reconstruction with and without the use of a metal bar = Порівняльний аналіз поведінки системи "кістка - фіксатор - ендопротез" після внутрішньої геміпельвектомії I - III типу та реконструкції з використанням металевої балки і без / V. Yu. Kostiuk, I. A. Lazarev, A. G. Diedkov, M. V. Skiban // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 1. - С. 78-84. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити поведінку біомеханічної системи "кістка - фіксатор - ендопротез" під навантаженням для внутрішньої геміпельвектомії I - III типу за Еннекінгом із реконструкцією дефекту тазового кільця металопластмасовим спейсером з і без армування металевою балкою. Просторову геометрію таза реконструйовано з використанням програмного пакета "Mimics". Дані отримані шляхом розрахунку значень напруження за Мізесом. Напруження на гвинтах у моделі без балки виявилися не значно (0,27 %) більшими ((<$E sigma sub max> 132,6 МПа проти 132,3 МПа у моделі без армування) і не перевищували межу міцності. Максимальне значення напруження на поліметилметакрилаті в обох моделях локалізовано в місці контакту з лобковим симфізом - не значно (0,4 %) вище в моделі з балкою (<$E sigma sub max> - 24,7 і 24,6 МПа відповідно). Максимальні значення напруження на крижовій кістці в обох моделях визначено в ділянці встановлення проксимального гвинта в бокову зону крижової кістки, але на 5 % більші в конструкції без балки - 10,6 і 10,1 МПа. Максимально допустимі навантаження становили: на крижову кістку в моделі з балкою 1,06 маси тіла, без балки - 1,01; для поліметилметакрилату - 3,05 і 3,03 ваги тіла відповідно; для металевих гвинтів - 3,44 і 3,43. Висновки: використання металевої балки в системі "кістка - фіксатор - ендопротез" для внутрішньої геміпельвектомії типу I - III не змінює механічну міцність і стабільність моделі. Найбільш схильною до руйнування виявилася бокова зона крижової кістки в місці встановлення проксимального гвинта, яку слід зміцнити шляхом введення додаткового гвинта у верхню частину крижово-клубового суглоба. У динаміці (ходьба, біг, підйом сходами) навантаження прооперованої ділянки може в 4 рази перевищувати вагу тіла, що через лінійне зростання значень напружень може спричинювати руйнацію конструкції та вимагає застосування додаткових засобів опори (милиці, палиця тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського