РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713794<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юр'єва Л. М. 
Клініко-морфологічні паралелі плацентарної дисфункції на тлі низької плацентації / Л. М. Юр'єва // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За даними літератури з'ясовано, що ускладнення вагітності, які зумовлюють високу перинатальну захворюваність і смертність, супроводжуються патологічними змінами у плаценті, а саме плацентарною дисфункцією (ПД). У 50,7 % ПД діагностують у вагітних із низьким розташуванням плаценти. Мета дослідження - вивчити патоморфологічні параметри ПД на тлі низької плацентації. Досліджено морфологічні та гістометричні особливості плацент від вагітних із ПД на тлі низького розташування плаценти. Проведені дослідження засвідчують про те, що формування ПД у вагітних із низьким розташуванням плаценти зумовлено порушенням фізіологічних механізмів формування фето-плацентарної системи в першому і другому триместрах гестації, свідченням чого є: переважання плацент овальної та аномальних форм (плівчастої, поясної, з додатковими дольками); домінування ексцентричного типу прикріплення пуповини та магістрального і проміжного типів розгалуження судин. Проявом позитивного типу компенсаторно-пристосувальних реакцій на органному рівні були зменшення товщини плаценти у поєднанні зі збільшенням площі її материнської поверхні. Негативним типом реакцій у жінок із ПД на тлі низької плацентації є зменшення об'єму плацент. На тканинному рівні у плацентах від жінок з ПД на тлі низької плацентації у 70 % випадків було діагностовано високого рівня компенсаторно-пристосувальні реакції: зростання відсотка термінальних ворсинок (69,4 %), кінцевих ворсинок із СКМ (62,3 %) і синцитіальними вузликами (29,5 %), посилення васкуляризації ворсин (29,5 %). У 25 % випадках вираженість компенсаторно-пристосувальних реакцій була достовірно нижчою, ніж у контролі. У вагітних із аномальною плацентацією профілактику розвитку ПД доцільно проводити з ранніх термінів гестації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.13

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського