РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klipatska Yu. A. 
Foreign borrowings in the focus of the problem "language and culture" = Іншомовні запозичення у фокусі проблеми "мова та культура" / Yu. A. Klipatska // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 3. - С. 118-124. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Висвітлено проблему трактування та функціонування іншомовних запозичень у результаті мовних контактів у контексті питання "мови та культури". Надано аналіз позамовних факторів інтенсифікації процесів запозичення у сучасному російськомовному суспільстві, та висвітлено зміни у способах спілкування, які домінують у соціальній практиці та визначаються комунікативною парадигмою. Зміни комунікативної парадигми спричинили зміни комунікативного ядра російської лексики, їх можна порівняти з "моментом вибуху", який відбувся у традиційно "поступовому" мовному процесі. Комунікативне ядро лексики визначається як сукупність найчастіше вживаних і комунікативно найважливіших лексичних і фразеологічних одиниць, які вживаються у всіх комунікативних сферах, денотативно значущих для відображення реальності. Піднімається питання значної ролі англійських запозичень у сучасній російській літературній мові. Подібний вплив англійської мови пояснюється її статусом мови міжнародного спілкування та мови спілкування провідних країн з найвищим рівнем економічного розвитку. Саме тому в останні десятиліття англо-американська етнокультурна відігравала роль лінгвокультурного донора для багатьох етнолінгвістичних культур-реципієнтів, зокрема для російської культури. Наведено різні погляди лінгвістів на проблему кількості та якості запозичень, особливості їх розвитку та застосування, їх співвідношення та взаємозв'язку з оригінальною та попередньо запозиченою лексикою і т.д. У висновку стверджується, що запозичені лексичні одиниці, зокрема з англійської мови, репрезентують характерну рису глобальної цивілізації, яка полягає в творенні та розвиткові єдиного інформаційного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-322 + Ш100.33 + Ш143.21-322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського