РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захарчук Є. О. 
Ціннісний вимір технологізації глобалізаційних процесів / Є. О. Захарчук, О. Ф. Терешкун // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 3. - С. 445-452. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Одна з ключових тенденцій сучасного суспільства - глобалізація. Необхідною рисою сучасних глобалізаційних процесів є технологізація. Вона беззаперечно впливає на формування і трансляцію цінностей, але постає питання якою мірою цей ефект є позитивним. Мета дослідження - розкриття ціннісного виміру технологізації глобалізаційних процесів. Економічна, політична і соціальна глобалізації мають різні особливості трансформації цінностей, що потребує індивідуального підходу під час гуманітарно-філософської експертизи. Доведено, що аналіз ціннісних змін під впливом технологізації та глобалізації є необхідним для контролю та регуляції процесів, які відбуваються у суспільстві. Так, соціальна глобалізація опосередковано використовує технології, саме обмін цінностями, який відтепер є можливим за допомогою технологій, коли Інтернет виступає платформою для міжнародної взаємодії та комунікації, сприяє покращанню уявлень про інші культури, а отже, виховує повагу до них. Обгрунтовано, що процеси соціальної глобалізації є довготривалими та потребують строгого контролю задля виключення ймовірності втрати певних базових цінностей таких як ідентичність, культурна особливість. Визначено ціннісний вимір технологізації за умов економічної та політичної глобалізації, як каталізатор утворення нових цінностей, або заміщення старих. Демократизація світу, громадянське суспільство є новими цінностями завдяки поширенню технологічних здобутків, але це постає небезпекою для національної держави та фрагментарного суспільства, яке визначає національну ідентичність. Проаналізовано наслідки трансформації цінностей в економічній і політичній глобалізації. Результати не є однозначними, оскільки існує ризик втрати базових цінностей, тому цей процес має контролюватися саме з боку філософських експертиз, консультацій та оцінки економічних і політичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: А7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського