РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гошовська Ю. В. 
Ендотеліальний моноцитактивуючий поліпептид II та його попередник проЕМАР/Р43 зменшують порушення функції ізольованого серця після ішемії-реперфузії / Ю. В. Гошовська, Р. А. Федічкіна, О. І. Корнелюк, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн.. - 2018. - 64, № 5. - С. 7-15. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Ендотеліальний моноцитактивуючий поліпептид II (ЕМАРII) зменшує окисний стрес та відновлює спряження конститутивної NOS, як було раніше показано на моделі щурів із спонтанною гіпертензією. Ми припустили, що EMAPII може попередити розвиток окисного стресу, спричиненого ішемією-реперфузією. Щурам лінії Вістар в хвостову вену за 30 хв до початку експерименту вводили EMAPII (30 мкг/кг) або проEMAPII/p43 (10 мкг/кг). На ізольованих серцях моделювали ішемію-реперфузію - 20 хв ішемії і 40 хв реперфузії. Як EMAPII, так і p43 знижували індуковане ішемією порушення функції серця та попереджали неефективне використання кисню реперфузованим міокардом. Зокрема, в контрольній групі на 40-й хвилині реперфузії тиск у лівому шлуночку становив всього 43,8 % від вихідного рівня, в той час як у групах з ЕМАР II і р43 - 61,5 і 82 % відповідно. На 5-й хвилині реперфузії киснева вартість роботи становила <$E 9~ times~10 sup -7> ммоль <$E roman {О sub 2~хв sup -1 ~г} sup -1> тканини в контролі, що в 5,6 раза вище від доішемічного рівня, в той час як EMAPII і p43 повністю попереджали зростання цього показника на реперфузії. Крім того, і EMAPII, і p43 запобігали вивільненню мітохондріального фактора з ішем'язованих сердець, що свідчить про інгібування відкривання мітохондріальних пор транзиторної проникності. Таким чином, показано, що введення EMAPII та p43 мають кардіопротекторний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського