РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713975<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Робак В. І. 
Оптимізація лікувальної тактики при гострому панкреатиті / В. І. Робак, Д. В. Євтушенко, О. Г. Петюнін, Л. О. Драна // Хірургія України. - 2019. - № 2. - С. 20-25. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз ефективності етилметилгідроксипіридину сукцинату ("Лодиксем") та комбінації етилметилгідроксипіридину сукцинату і пентоксифіліну в розчині Рингера лактату ("Лодиксем" + "Латрен") у терапії хворих із гострим панкреатитом (ГП). Проаналізовано результати лікування 120 хворих із ГП. Чоловіків було 67 (55,8 %), жінок - 53 (44,2 %). Вік хворих - від 19 до 82 років (середній вік - 44,23 року). Пацієнтів, які отримували стандартну терапію, розділили на дві групи: група 1А - 30 хворих, які додатково до стандартної терапії отримували етилметилгідроксипіридину сукцинат, група 1Б - 30 хворих, котрі додатково до стандартної терапії отримували етилметилгідроксипіридину сукцинат та пентоксифілін у розчині Рингера лактату. Ретроспективно проаналізовано результати лікування 60 хворих із ГП, котрі перебували на лікуванні в хірургічному відділенні міської багатопрофільної лікарні № 18 м. Харкова в період з 2016 до 2018 р. (контрольна група). Критерієм залучення до дослідження була наявність ГП (Атланта, 2013), рання стадія захворювання, критеріями вилучення - виражена гостра печінкова або ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до "Латрену" або "Лодиксему" в анамнезі, дитячий вік, вагітність, період годування груддю. Для визначення діагностичних критеріїв перебігу ГП при госпіталізації до стаціонару (0 доба) та на 1-шу, 3-тю <$E symbol У> 5-ту добу лікування оцінено такі клініко-лабораторні показники: реакція периферичної крові, основні біохімічні показники, електроліти в крові, загальний стан за інтегральними шкалами. Відзначено статистично значуще зниження рівня лейкоцитів, лейкоцитарного індексу інтоксикації, показника інтоксикації та вмісту С-реактивного білка в усіх групах, однак темп зниження був більш виражений у групах 1А та 1Б. Оцінка тяжкості стану хворих за шкалами Ranson, Simplified Acute Physiology Score II, Acute Sepsis Severity Evaluation Scale виявила статистично значуще зниження балів у групах хворих, які отримували терапію етилметилгідроксипіридином сукцинатом та комбінацією останнього з пентоксифіліном у розчині Рингера лактату. Висновки: у терапії хворих із ГП застосування етилметилгідроксипіридину сукцинату в комбінації з пентоксифіліном у розчині Рингера лактату дає змогу зменшити вияви інтоксикації та стимулювати репаративні процеси. На 5-ту добу відзначено статистично значуще зниження показників за шкалою ASSES (до 6,11 бала) і за шкалою Ranson (до 1,8 бала) у хворих, котрих лікували за запропонованою схемою терапії. Розроблена схема лікування може бути рекомендована до включення у протоколи лікування хворих із запальними процесами в підшлунковій залозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського