РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714151<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шашенко О. М. 
Оцінка економічної доцільності повторного використання підготовчих виробок на шахті "Краснолиманська" / О. М. Шашенко, Н. В. Хозяйкіна, О. І. Дубовик // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 47. - С. 165-169. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз етапу вугільної галузі як в Україні, так і в світі свідчить про те, що з часом альтернативні джерела енергії замінять теплову генерацію. Період переходу до принципово іншої енергетики за оцінкою спеціалістів становить 30 - 50 років. За цей час ефективність теплової генерації електричної енергії буде суттєво залежати від собівартості вугілля, що видобувається. Таким чином, обгрунтування параметрів технологій, що забезпечують найбільш економічно доцільний видобуток вугілля є актуальною задачею сьогодення. Одним із таких напрямів технологічного прориву є повторне використання підготовчих виробок. Розглянуто різні критерії економічної доцільності такого використання і наведено розрахунок для гірничо-геологічних умов шахти "Краснолиманська". Методологія досліджень полягає в чисельному моделюванні стійкості виробки і конструюванні кріплення з набором таких елементів, при яких зміщення контуру виробки не перевищить 0,3 - 0,4 м. Кожен варіант супроводжується відповідним економічним розрахунком, що дозволяє порівняти вартість спорудження нового штреку з ремонтом повторно використовуваного. Особливістю розрахунків є сукупність аналітичних, і натурних досліджень, що дозволила в гірничо-геологічних умовах шахти "Краснолиманська" обгрунтувати параметри і конструкції кріплення для повторного використання конвеєрного штреку. Для вирішення питання актуалізації ресурсозбереження при підготовці виїмкових дільниць, для обгрунтування економічної доцільності повторного використання виробок запропоновані відповідні критерії. Ці критерії включають три умови, що є необхідними для доцільного повторного використання виробок. У результаті перебору був рекомендований варіант кріплення підготовчої виробки, що включає анкери двох рівнів, податливе кріплення і охоронну смугу. Використання рекомендацій, отриманих в результаті досліджень, дозволили отримати економічний ефект 5 314 065 гривень, або 3 640 гривень на 1 м виробки. Тобто, при умові перекріплення і підривки 50 % довжини виробки технічні рішення, що наведені у статті направлені на забезпечення її стійкості, є економічно доцільними.


Індекс рубрикатора НБУВ: И15,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського