РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бродецький І. С. 
Аналіз клінічного та патогістологічного діагнозів хворих з новоутвореннями слинних залоз за даними архівних історій хворих клініки НМУ ім. О. О. Богомольця в період 2014 - 2018 роки / І. С. Бродецький // Вісн. стоматології. - 2019. - 31, № 1. - С. 84-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розповсюдженість новоутворень слинних залоз (СЗ) зберігається високою - 3 до 6 % від усіх пухлин голови та шиї людини. Найбільш поширеною доброякісною пухлиною є плеоморфна аденома, що складає від 58 до 92 %, а серед злоякісних пухлин - мукоепідермоїдна аденокарцинома - 20 - 34 %. Більшість з пухлин СЗ на ранніх етапах мають типову не виражену клінічну симптоматику, що призводить до пізнього звернення хворих до лікаря. Не дивлячись на значні успіхи в хірургічному лікуванні, вдосконалення та покращення діагностичних методів, помилки між клінічним та патогістологічним діагнозом залишаються достатньо високими - 30 - 40 %. Мета дослідження - проведення аналізу архівних матеріалів хворих із новоутвореннями СЗ за даними клінічного та патогістологічного діагнозів, що проходили лікування на базі клініки кафедри НМУ ім. О. О. Богомольця в період 2014 - 2018 рр. Матеріалом обстеження були архівні історії 232 хворих із новоутвореннями СЗ. Середній вік хворих становив 52 +- 14,5 р. Жінки становили 144 (62,06 %), чоловіки 88 (37,09 %). Усі хворі були обстеженні (аналізи крові, ЕКГ, КТ, МРТ, УЗД та інші). Проведено типові оперативні втручання - ексцизійна біопсія, часткова, субтотальна, тотальна паротидектомія. Післяопераційний матеріал підлягав патогістологічному дослідженню. Проведений аналіз архівних історій хвороб з новоутвореннями СЗ показав, що у 97 (41,81 %) хворих відмічалось не співпадіння клінічного та патогістологічного діагнозів. При цьому у 2-ох групах цей відсоток був найбільший (плеоморфна аденома - аденокарцинома) - 36 (37,11 %) та група (плеоморфна аденома - аденолімфома) - 23 (23,71 %). Серед злоякісних новоутворень СЗ найбільша кількість хворих мала мукоепідермоїдний рак та ацинарно-клітинну аденокарциному - 16 (34,78 %) та 12 (26,08 %) пацієнтів відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.432.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського