РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714245<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nakonechna O. I. 
Effect of carbon nanotubes on mechanochemical synthesis of d-metal carbide nanopowders and nanocomposites = Вплив вуглецевих нанотрубок на механохімічний синтез нанопорошків карбідів d-металів і нанокомпозитів на їх основі / O. I. Nakonechna, M. M. Dashevskyi, O. I. Boshko, V. V. Zavodyannyi, N. N. Belyavina // Progress in Physics of Metals. - 2019. - 20, № 1. - С. 5-51. - Бібліогр.: 65 назв. - англ.

За допомогою механохімічного методу у високоенергетичному планетарному кульовому млині з шихти, що містить вуглецеві нанотрубки, синтезовано нанорозмірні моно- (порошки) та подвійні (компактовані нанокомпозити) карбіди d-перехідних металів. Розглянуто вплив багатошарових вуглецевих нанотрубок на механохімічний синтез одержаних матеріалів. З'ясовано особливості механізму формування карбідів перехідних металів у процесі механохімічного синтезу. Зокрема, показано, що на першому етапі синтезу (до 60 хв оброблення шихти) має місце аморфізація вуглецевих нанотрубок і подрібнення частинок вихідного металу по межах зерен. Надалі аморфізований вуглець потрапляє всередину гратниці металу, утворюючи твердий розчин втілення, внаслідок чого металеві підгратниці набувають дефектності. На другому етапі синтезу (від 60 до 250 хв розмелювання) процес втілення атомів карбону в металічну матрицю пришвидшується та починається формування карбідних фаз на поверхні частинок вихідного металу. Третій етап синтезу завершує формування карбіду. Встановлено, що час розмелювання, потрібний для повного перетворення вихідних компонентів у карбід, корелює з ентальпією його утворення, а поля механічних напружень релаксують за двома основними напрямами: нагрівання та подрібнення. Виявлено, що досліджені в даній роботі карбіди d-перехідних металів під час механохімічного синтезу формуються в основному за рахунок самопідтримуваної реакції. Показано ефективність використання вуглецевих нанотрубок у разі створення нанокомпозиційних матеріалів з поліпшеними функціональними характеристиками. Встановлено, що механохімічний метод є ефективним для синтезу багатокомпонентних карбідів (твердих розчинів заміщення), одержати які іншими способами майже неможливо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського