РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пирогова В. І. 
Комплексне лікування жінок з бактеріальним вагінозом / В. І. Пирогова, І. В. Козловський // Здоровье женщины. - 2019. - № 6. - С. 74-79. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення ефективності комплексного лікування пацієнток із бактеріальним вагінозом (БВ) у порівнянні з традиційною антибактеріальною терапією (АБТ). Під спостереженням перебували 56 жінок репродуктивного віку з діагнозом БВ. Пацієнток було розподілено на 4 групи. До 1-ї групи ввійшли 10 жінок, які попередньо отримували АБТ з приводу екстрагенітальних захворювань (ЕГЗ). Жінкам призначали вагінальний крем із кліндаміцином і міконазолом із подальшим інтравагінальним використанням таблеток для нормалізації мікрофлори у піхві та системного пробіотика. До 2-ї групи включено 10 жінок, які попередньо отримували АБТ із приводу ЕГЗ. Пацієнткам призначали вагінальні таблетки для нормалізації мікрофлори та системний пробіотик без використання антибактеріальних препаратів. До 3-ї групи ввійшли 23 жінки, які не отримували попередньо АБТ. Їм призначено комбіновану терапію, яка окрім антибактеріального крему включала інтравагінальні таблетки та системний пробіотик. Двадцяти трьом жінкам 4-ї групи призначали антибактеріальний крем з подальшим застосуванням вагінальних таблеток для нормалізації мікрофлори. Контроль за ефективністю лікування здійснювали за клініко-лабораторними даними перебігу захворювання на підставі динаміки змін скарг пацієнток, оцінки даних рН-метрії (7-а, 21-а та 60-а доба спостереження від початку лікування), оцінювання біоценозу проводили за допомогою тест-системи Фемофлор-16 на 7-й і 21-й день від початку лікування. Загалом клінічна та мікробіологічна ефективність після завершення лікування БВ у 1-й і 3-й групах була відзначена у всіх пацієнток, у 2-й групі - у 90 %, у 4-й групі - у 83 % жінок. У цьому випадку клінічна ефективність (регресія скарг і нормалізація об'єктивних даних) у середньому відповідала 4,4 доби у 1-й групі, 5,8 доби - у 2-й групі, 4,2 доби - у 3-й і 4,4 доби - у 4-й групі. Обстеження через 60 діб засвідчило, що клінічно рецидив БВ відбувся у 4 (7 %) пацієнток, 2 з яких були у 4-й групі спостереження. Результати дослідження продемонстрували, що комплексне лікування БВ із застосуванням антибактеріального вагінального гелю, вагінальних таблеток для нормалізації мікрофлори та системного пробіотика ефективно та швидко відновлює вагінальне середовище, сприяє усуненню системного дисбіозу і швидкому поверненню нормальної інтравагінальної мікрофлори, зменшує кількість рецидивів БВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського