РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714355<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григор'єва О. А. 
Морфологічні особливості перебудови строми підшлункової залози щурів з експериментальною недиференційованою дисплазією сполучної тканини / О. А. Григор'єва, Н. В. Грінівецька // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Шлунково-кишковий тракт за недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) неминуче залучається до патологічного процесу. Встановлено збільшення частоти клінічних прояв з боку захворювань підшлункової залози (ПЗ), особливо її ендокринної частини, але морфологічні зміни будови ПЗ за НДСТ не наведено. Мета дослідження - встановити морфологічні зміни строми ПЗ щурів з експериментальною недиференційованою дисплазією сполучної тканини. Як експериментальну модель недиференційованої дисплазії сполучної тканини обрано модель внутрішньоплідного введення антигену. Об'єкти дослідження - 132 ПЗ білих лабораторних щурів. Досліджуваних тварин було розподілено на 3 групи: перша група - інтактні щури; друга - контрольні щури, яким вводили 0,05 мл фізіологічного розчину; третя - щури, яким вводили внутрішньоплідно у міжлопаткову ділянку 0,05 мл інактивованої спліт-вакцини Ваксигрип. Під час роботи з експериментальними тваринами керувалися Європейською конвенцією із захисту хребетних тварин, які використовуються в експериментальних та інших наукових цілях (Страсбург, 18.03.86). Для оглядової мікроскопії застосовували забарвлення гематоксиліном та еозином. Виявлення PNA<^>+-лімфоцитів проводили із застосуванням лектину арахісу (PNA). Увесь комплекс глікозаміногліканів виявляли розчином альціанового синього за pH 2,6 з критичною концентрацією МgСІ2 0,2 М. Обробку одержаних числових результатів проводили за допомогою статистичних методів. Порівнювані результати вважали такими, що достовірно відрізняються за p << 0,05. У щурів, які внутрішньоутробно одержали антиген, відзначено збільшення загальної кількості лімфоцитів, що призводить до зміни мікрооточення та клітинного складу сполучної тканини зі збільшенням фібробластів і зменшенням фіброцитів. Як наслідок, відбуваються зміни синтетичної активності клітин, що супроводжуються дисбалансом у нагромадженні глікопротеїнів, глікозаміногліканів і вуглеводних залишків у сполучній тканині ПЗ та зниженням секреторної активності в ацинарних клітинах. Висновки: у тварин з експериментальною недиференційованою дисплазією сполучної тканини встановлено достовірне збільшення відносної площі сполучної тканини з 1-ї по 14-у добу життя, площа, яку займає екзокринна частина, на 4 % зменшена у новонароджених щурів у порівнянні з контрольною групою. На тлі зменшення відносної площі екзокринної частини у експериментальних тварин збільшується загальний вміст лімфоцитів у сполучній тканині ПЗ з 1-ї по 7-у добу життя. Серед лімфоцитів у експериментальних тварин збільшується вміст PNA<^>+-лімфоцитів, при цьому збільшується кількість фібробластів у разі зменшення вмісту фіброцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6 + Р251.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського