РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714369<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дзюбановський І. Я. 
Гостра непрохідність тонкої кишки. Показання до використання різних методів декомпресії травного каналу / І. Я. Дзюбановський, В. В. Бенедикт, А. М. Продан // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 2. - С. 25-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Гостра непрохідність тонкої кишки (ГНТК) є складною та часто непередбачуваною за перебігом захворюванням. Питання вибору певного способу декомпресії тонкої кишки під час операції у хворих на цю патологію остаточно ще не розв'язано. Мета роботи - покращання результатів хірургічного лікування хворих на ГЕТК шляхом обгрунтування вибору різних методів декомпресії залежно від інтраопераційної ситуації. Проведено хірургічне лікування 224 пацієнта на ГЕТК, з них у 132 (58,93 %) використовували різні методи декомпресії травного каналу. Клінічне обстеження пацієнтів містило визначення функціонального стану хворого, індексу коморбідності і за шкалою ASA визначали ступінь операційно-анестезіологічного ризику. Роз'єднання спайок з різними видами декомпресієї травного каналу авторами використано у 107 (81,06 %) хворих. У 100 (93,46 %) осіб назогастроінтестинальну інтубацію проводили за допомогою інкубаційного зонда. У 7 (6,54 %) пацієнтів виконано накладання ентеростоми за власною методикою. У 25 хворих виконано ліквідацію непрохідності шляхом резекції ділянки тонкої кишки. Одномоментну інтраопераційну декомпресію тонкої кишки у цих пацієнтів проведено у 14 (56,0 %) випадках, у 5 (20,0 %) сформовано первинний ентеро-ентероанастомоз, а у 9 (36,0 %) пацієнтів доповнено накладанням лапаростоми за власною методикою. У 10 (40,0 %) хворих після виконання резекції некротизованої ділянки тонкої кишки операцію завершено накладанням кінцевої ентеростоми (ілеостоми) і у 1 (4,0 %) пацієнта сформовано дводульну ентеростому. Запропоновано алгоритм використання різних методів декомпресії тонкої кишки у хворих на гостру її непрохідність. Звернуто увагу на роль функціонального стану пацієнта, морфофункціональних змін у тонкій кишці та інтраопераційної ситуації в черевній порожнині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського