РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714378<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кобза І. І. 
Оптимізація хірургічної тактики у пацієнтів з "синдромом лускунчика" / І. І. Кобза, І. Р. Нестеренко, В. Л. Нестеренко, Б. М. Гаврилів, О. П. Шнайдрук // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 2. - С. 70-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - оптимізувати хірургічну тактику лікування варикоцеле, спричиненого "синдромом лускунчика". За період 1999 - 2019 рр. на базі Львівської обласної клінічної лікарні, Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, медичних центрів "ММ", "Сімекс-Соно", "Триомед", "Cedrus", "КоронаМед" (м. Львів) та медичного центру "Сімедгруп" (м. Івано-Франківськ) обстежено 146 пацієнтів (129 чоловіків і 17 жінок) з підозрою на "синдром лускунчика" (болі в лівій поперековій ділянці, гематурія, лівобічне варикоцеле у чоловіків та пудендальний варикоз у жінок). У 81 (55,4 %) пацієнта згідно з даними ультразвукової кольорової доплерографії підтверджено різний ступінь аорто-мезентеріальної компресії, у 15 з них - критичний стеноз лівої ниркової вени, 11 хворим з критичним стенозом проведено операцію реімплантації лівої ниркової вени. У всіх пацієнтів з критичним стенозом лівої ниркової вени відзначалась гематурія (макро чи мікро), біль у лівій половині живота, лівобічне варикоцеле (чоловіки) та лівобічний пудендальний варикоз (жінки), у частини пацієнтів - протеїнурія, анемія, еректильна дисфункція. Операцію реімплантації лівої ниркової вени виконували ізольовано, або у поєднанні з накладанням тестикуло-ілеакальних анастомозів (проксимальних, дистальних чи двонаправлених) залежно від типу рефлюксу за Coolsaet. У 3 пацієнтів реімплантацію лівої ниркової вени доповнювали накладанням тестикуло-ілеакального анастомозу, проксимального - за реносперматичного типу варикоцеле, дистального - за ілеосперматичного типу та двонаправленого - у разі змішаного типу. Ранній післяопераційний період перебігав без ускладнень, хворих було виписано на 7 - 9-ту добу. Усім хворим проведено УЗД-контроль місця реконструкції через 3 міс після операції: стенозу місця реконструкції не виявлено, патологічні рефлюкси по гонадній вені відсутні. Для аналізу віддалених результатів усіх хворих було запрошено на контрольний огляд. На огляд з'явились 8 пацієнтів. Встановлено, що у всіх пацієнтів відсутній рецидив варикоцеле. Під час проведення УЗД-контролю місця реконструкції у 4 пацієнтів стенозу місця реконструкції не виявлено, у 4-х пацієнтів виявлено некритичний стеноз місця реконструкції (до 50 %), проте венозний відтік по лівій нирковій вені не порушений, відсутній перепад пікових систолічних швидкостей у сегментах лівої ниркової вени. Патологічні рефлюкси по лівій гонадній вені не визначаються. Висновки: обов'язковим діагностичним етапом у пацієнтів з лівобічним варикоцеле має бути ультразвукова кольорова допплерографія з визначенням пікових систолічних швидкостей та діаметра лівої ниркової та гонадної вен, патологічних рефлюксів у них. Вибір методу хірургічного лікування має проводитись з урахуванням причини варикоцеле та доплерографічних характеристик ренокавального сегмента. Вираженість патоморфологічних змін органів малого тазу та їх наслідки доводить необхідність ліквідації флебогіпертензії у системі лівої ниркової та гонадної вен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського