РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dykyy I. V. 
Features of chronology and breeding success of Pygoscelis papua and P. adeliae (Spheniscidae) penguins in the Wilhelm archipelago (CCAMLR Subarea 48.1) = Особливості хронології й успішності розмноження пінгвінів Pygoscelis papua та P. adeliae (Spheniscidae) в районі архіпелагу Вільгельма (підрайон CCAMLR 48.1) / I. V. Dykyy, G. P. Milinevsky, O. L. Savitsky, D. G. Lutsenko, P. B. Khoetsky, M. F. Veselsky, V. M. Smagol, Ye. O. Dykyy, A. O. Dzhulay, J. V. Tsaryk, K. M. Nazaruk, A. T. Zatushevsky, A. O. Simon // Укр. антаркт. журн.. - 2018. - № 1. - С. 130-147. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити якісні зміни в оселищах двох найпоширеніших видів пінгвінів на архіпелазі Вільгельма Pygoscelis papua та P. adeliae (Spheniscidae) у підрайоні CCAMLR 48.1 під впливом зміни клімату та промислу криля. Щоб мінімізувати людський вплив на успішність розмноження й виживання пташенят та уникнути чинник турбування пінгвінів, використано новий спосіб спостереження за розмноженням пінгвінів з використанням фотокамер, які встановлено в колоніях пінгвінів. Було встановлено терміни появи в колонії, копуляції, відкладання яєць, вилуплення пташенят та формування ясел. Цей метод було вперше використано в межах міжнародного проекту CEMP "Створення мережі камер CEMP в підрайоні 48.1". Проект триватиме більш ніж 5 років. Також проводили візуальні спостереження за птахами. За останнє десятиліття гніздовий ареал P. papua змістився на південь майже на 30 км, у результаті пінгвіни утворили шість нових гніздових колоній. Щорічна успішність розмноження P. papua на острові Пітерман становила від 0,87 до 1,58 пташенят на гніздо протягом дев'яти сезонів спостережень у 2003 - 2017 рр. У 2017/16 рр. відзначено 1,27 пташенят на гніздо; це низький рівень успішності розмноження у порівнянні з іншими сезонами. Успішність розмноження P. adeliae була більш стабільною, за 6 сезонів спостережень (від 1,11 до 1,42); з найвищим показником у 2003/04 рр. З'ясовано спектр живлення P. papua. Висновки: на території архіпелагу Вільгельма відмічені зміни в оселищах пінгвінів. Встановлено, що на початку XXI ст. ареал гніздування P. papua значно розширився, ймовірно, через потепління клімату в регіоні. Показано, що P. papua є більш екологічно пластичним видом, ніж P. adeliae. Відомо, що успішність розмноження хижаків, таких як пінгвіни, може бути використано як індикатор статусу нижчих трофічних рівнів, оскільки антарктичний криль Euphausia superba (Euphausiidae) є основним об'єктом харчування пінгвінів (84 %) у районі архіпелагу Вільгельма. Запропоновано модель ключових елементів для якісного та кількісного аналізу змін екосистеми Аргентинських островів базованої на крилю. Майбутній розвиток моніторингу гніздових колоній пінгвінів з використанням мережі Camera Network CEMP в межах ККАМЛР буде значною мірою сприяти оцінці реальної доступності здобичі. Результати дослідження успішності розмноження P. papua та P. adeliae можуть бути використані у розробці стратегії управління промислу криля в ККАМЛР для раціонального використання морських природних ресурсів Антарктики; розробці моделі розселення для прогнозування екологічних ризиків через зміни клімату для обох видів пінгвінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.3

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського