РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714435<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саволюк С. І. 
Віддалені результати після дії високочастотного ендовенозного електрозварювання на тромбовані магістральні підшкірні вени нижніх кінцівок за даними морфологічних і ультразвукових досліджень / С. І. Саволюк, Р. А. Геращенко, В. А. Ходос, В. С. Горбовець, А. Ю. Глаголєва // Хірургія України. - 2019. - № 3. - С. 46-50. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити морфологічні й ультразвукові зміни у тромбованих магістральних підшкірних венах (ПВ) нижніх кінцівок після дії високочастотного ендовенозного електрозварювання та визначити ефективність застосування методу в лікуванні гострого висхідного тромбофлебіту. У період з 2016 до 2018 рр. у хірургічних відділеннях міської клінічної лікарні № 8 м. Київ проведено хірургічне лікування з використанням ендовенозного високочастотного електрозварювання за допомогою апарата ЕКЗООМ "Свармед" (Україна) 52 пацієнтам із гострим висхідним тромбофлебітом великої ПВ. Вік пацієнтів - від 19 до 78 років (середній вік - (<$E51,28~symbol С~2,63>) року). Клас C2 згідно з міжнародною класифікацією CEAP (Clinical Etiological Anatomical Pathophysiological) діагностували у 4 хворих, C3 - у 19, C4 - у 13, C5 - у 9, C6 - у 7. Проводили морфологічне дослідження зрізів. Фото архівували із використанням світлооптичного мікроскопа "Carl Zeiss" (Німеччина) із системою обробки даних "Axio Imager. A2". Ультразвукове дуплексне ангіосканування проведено за допомогою приладу Toshiba Nemio XG (Японія) з конвексним датчиком з робочою частотою 3,5 - 5,0 МГц і лінійними датчиками з частотою 7,5 - 12,0 МГц. Ультразвукове дослідження здійснювали через 2 - 7 днів після операції. Віддалені результати оцінювали через 3, 6 та 12 міс. Під час морфологічного дослідження препаратів вен виявлено гомогенізацію тромботичних мас у просвіті вени, щільний зв'язок останніх з обробленою стінкою судини. В більшості випадків тромботичні маси тотально облітерували просвіт вени. Всі шари стінки вени злилися в єдиний гомогенний комплекс. За специфічного забарвлення на еластичні волокна виявлено тотальну їх деструкцію у внутрішній і середній оболонках, стоншення та фрагментацію еластичних волокон адвентиції. Під час ультразвукового дослідження на 2-гу - 7-му добу в 49 (94,24 %) випадках спостерігали повну оклюзію великої ПВ. Через 3 - 6 міс у 3 (5,76 %) випадках виявлено часткову реканалізацію, через 9 - 12 міс - у 2 (3,84 %) випадках за кольорового картування і збереження часткової гемодинамічно незначущої реканалізації. В 1 (1,92 %) випадку зафіксовано повну, гемодинамічно значущу реканалізацію всього звареного сегмента великої ПВ. Аналіз даних ультразвукових досліджень показав, що, незважаючи на повну деструкцію всієї стінки вени, у перші дні після електрозварювання в 5,76 % випадках у звареній вені виявлено ділянки пристінкового кровотоку. Висновки: ендовенозне високочастотне електрозварювання тромбованої великої ПВ у разі гострого висхідного тромбофлебіту спричиняє повну деструкцію тромботичних мас та всіх шарів стінки вени і в 94,24 % випадків надає змогу досягти повної облітерації звареної вени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського