РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714625<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Улізко П. Ю. 
Кріоконсервування еритроцитів коня і бика із застосуванням комбінованих захисних середовищ = Cryopreservation of equine and bovine erythrocytes using combined protective media / П. Ю. Улізко, О. М. Боброва, О. А. Нардід, П. М. Зубов, І. Ф. Коваленко, В. М. Кучков, Л. А. Водоп'янова // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2019. - 29, № 3. - С. 255-265. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз ефективності кріоконсервування еритроцитів коня і бика з застосуванням однокомпонентного (20 % ДМСО) і комбінованого (10 % ДМСО, 20 % ПЕО-1500) захисних середовищ. Методами флуоресцентної мікроскопії та проточної цитофлуориметрії встановлено, що флуоресцентний барвник 3-DAB забарвлює мембрани еритроцитів і може застосовуватися для оцінки їх стану на всіх етапах кріоконсервування. Виявлено, що використання комбінованих захисних середовищ дозволяє значно покращити результати кріоконсервування еритроцитів коня і бика у порівнянні з однокомпонентними середовищами. За цитофлуориметричними даними встановлено, що показники еритроцитів коня після кріоконсервування у середовищі на основі ДМСО не відповідали контрольним, навіть після відмивання від кріопротектора, а після заморожування у комбінованому захисному середовищі і відмивання від кріопротекторів вони відповідали контрольним. Посилення флуоресценції мембран еритроцитів коня і бика та зміни їх стану на цитограмах після змішування з 20 %-м розчином ДМСО свідчать про його потужну мембранотропну дію. Рівень гемолізу еритроцитів коня і бика після застосування комбінованого захисного середовища на всіх етапах кріоконсервування значуще нижчий, ніж після використання 20 %-го розчину ДМСО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського