РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балк П. И. 
Монтажные методы решения обратных задач как неотъемлемый элемент аддитивных технологий интерпретации гравитационных аномалий / П. И. Балк, А. С. Долгаль // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 4. - С. 40-59. - Библиогр.: 55 назв. - рус.

В останні роки теорія інтерпретації гравітаційних аномалій поповнилася принципово відмінними від відомих адитивними технологіями добування інформації про досліджуване геощільнісне середовище. Поняття "адитивність" передбачає підсумовування в результатах інтерпретації інформації, яку несе кожен зі знайдених допустимих розв'язків оберненої задачі. При цьому самі результати інтерпретації не беруть, як зазвичай, у термінах одного з таких розв'язків. У рудній оберненій задачі гравірозвідки ефективним робочим інструментом таких технологій стали монтажні алгоритми побудови допустимих варіантів інтерпретації. Ці алгоритми відзначаються універсальними можливостями щодо врахування апріорних даних і не мають високих вимог до формування початкового наближення моделі джерел поля, що принципово важливо з позиції їх застосування в адитивних технологіях. Водночас усі досі відомі модифікації монтажного методу були розраховані на постановки обернених задач, в яких є тіла з ефективними щільностями одного знака. За рахунок комплексування методу з процедурою поділу гравітаційних полів проблему разнознакових щільностей вдалося розв'язати. Поділ спостережного поля на дві компоненти, зумовлені впливом джерел з позитивною і негативною ефективною щільністю, здійснюють апроксимаційним методом. Для апроксимації дискретних значень сили тяжіння використовують набори елементарних джерел, що розташована під кожною точкою спостережень. Маси джерел визначають розв'язанням системи лінійних алгебричних рівнянь. Джерела послідовно занурюють на різні глибини, що відповідає різним варіантам виділення інтерпретованих компонент поля. Оцінено сучасний стан і перспективи подальшого розвитку адитивних технологій інтерпретації гравітаційних аномалій на підставі методів, що реалізують концепцію монтажного підходу Страхова. Наведено модельні приклади, які ілюструють можливості запропонованих алгоритмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.116 + Д443.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського