РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714631<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ентин В. А. 
"Великая" дайка Побужья / В. А. Ентин, О. Б. Гинтов, С. В. Мычак, В. Н. Бельский, Ю. В. Гейко, Е. Б. Поляченко, С. И. Гуськов, А. В. Марченко // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 4. - С. 77-96. - Библиогр.: 93 назв. - рус.

Розглянуто нові дані геофізичного, геохімічного та петрологічного вивчення відомої витягнутої на 35 км лінійної геологічної структури передбачуваної розломно-дайкової природи у кристалічному фундаменті західної частини Побузького гірничорудного району (Середнє Побужжя, Український щит). За даними наземного магнітного знімання масштабу 1:50 000 структура яскраво виражена у магнітному полі лінійною, завширшки до 1,5 км, аномалією інтенсивністю понад 1000 нТл, але практично не проявлена у гравітаційному полі. Простягання структури (ПнС 69<$E symbol Р>) є січним до загального широтного і північно-західного напрямку геологічних утворень досліджуваного регіону. За тими самими даними північно-західний фланг зазначеної полоси магнітних максимумів на протязі понад 40 км супроводжується яскраво вираженим лінійним мінімумом, який відповідає осьовій частині потужної міжблокової Маньківської зони розломів. За геофізичними ознаками, тектонофізичними вимірами, протяжністю та напрямком цей тектонічний лінеамент до останнього часу не мав аналогів у західній частині щита. Встановлено просторово-генетичний зв'язок досліджуваної структури та зони розлому. Геохімічним зніманням у корі вивітрювання і зоні дезінтеграції кристалічних порід досліджуваної структури встановлено три геохімічні аномалії золота. Це третина загальної кількості виявлених геохімічних аномалій золота в межах західної частини Побузького гірничорудного району. Золото зафіксовано в комплексі з висококонтрастними аномаліями мангану, берилію, фосфору, цирконію, хрому, нікелю, кобальту. Однак геохімічним зніманням (буріння з гідротранспортуванням керна без входу у свіжі кристалічні породи) геологічну природу досліджуваної геофізичної аномалії не було встановлено. Новітніми роботами в межах північно-західного екзоконтакту зазначеної структури у відслоненні серед гранітоїдів уманського і гайсинського комплексів виявлено дайку не відомих раніше в цьому районі кристалічних порід, яку за матеріалами мікроскопічного та мікрозондового дослідження, хімічних аналізів, магнітними і густинними властивостями (<$E chi~=~(40~-~60)~times~10 sup -3> од. СI; <$E sigma~=~2,84> г/см<^>3) визначено як лампрофір (спесартит). Вивчення вмісних гранітоїдів у зоні контакту з лампрофіром вказує на їх активне динамометаморфічне і, особливо, метасоматичне перетворення, внаслідок якого гранітоїди насичені феромагнетиками, що й зумовлює загальну підвищену намагніченість цих утворень. Рекомендується подальше вивчення дайки як у наукових, так і пошукових цілях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР) + Д59(45УКР)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського