РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714637<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Йосифов Д. 
Геофизическая модель мантийной рудообразующей системы / Д. Йосифов, Р. Радичев // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 4. - С. 182-193. - Библиогр.: 190 назв. - рус.

Розглянуто геофізичну модель мантійної рудоутворювальної системи, яка складається із трьох частин: район зародження рудного речовини; зона його транспортування; ареал рудовідкладення - родовище. Модель грунтується, з одного боку, на використанні сучасних досягнень металогенії і методів глибинної геофізики, а з іншого - на оригінальних даних щодо будови тектоносфери у просторі великих рудних районів кольорових і благородних металів, розташованих у Центральному Середньогір'ї і Центральних Родопах. У результаті геофізичних досліджень простежено поздовжні і поперечні мантійні розломи, а також підняття розігрітої покрівлі астеносферного шару. Отримано кількісні дані щодо значних вертикальних амплітуд (7 - 14 км і більше) тектонічних розривів, що відбуваються як на поділі Мохо, так і на верхній межі астеносферного шару (амплітуда понад 60 км). В описаній структурі ендогенної рудоутворювальної системи дві з її основних частин, а саме зародження і локалізація рудоносних продуктів, повністю розміщуються в астеносфері й земній корі відповідно. Третя основна частина - транспортна - займає обмежену ділянку верхньої мантії і за вертикаллю охоплює земну кору, яка збігається з коромантійними вузлами. Виявлені особливості тектоносфери в межах мантійних рудних районів, а також специфічна геофізична характеристика астеносферного шару засвідчують, що в їх просторі існували сприятливі умови для виникнення і функціонування конвективних комірок і висхідних магмофлюїдних потоків. Все це спричинило зародження рудоносних магм в астеносферному шарі і їх пересування до земної поверхні, де у верхній крейді (Середньогір'я) і палеогені (Родопи) формувалися мантійні родовища. Результати досліджень важливі для з'ясування проблеми зародження рудної речовини, яке відбувається в астеносфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392 + Д450.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського