РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковенко Д. В. 
Поширеність криптоспоридіозу у дітей з діареєю в Донецькій області, Україна / Д. В. Яковенко, С. І. Похил, О. М. Тимченко, І. І. Торяник, Н. А. Чигиринська, І. А. Костиря // Актуал. інфектологія. - 2019. - 7, № 4. - С. 204-210. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Актуальність завдання щодо зниження соціально-медичного тягаря протозойних кишкових хвороб, обумовлених апікомплексними паразитами роду Cryptosporidium, обгрунтовує необхідність вивчення їх поширеності серед груп населення високого ризику, до яких належать і діти. Для встановлення рівня поширеності криптоспоридіозу в Донецькій області проведено цільове обстеження 295 дітей (віком до 17 років) із гострою кишковою інфекцією з водянистою діареєю. За результатами мікроскопії мазків фекалій (n = 295), збагачених формалін-етилацетатною седиментацією у фекальному концентраторі Mini Parasepі SF та забарвлених модифікованим способом за Цилем - Нільсеном, частота екскреції ооцист криптоспоридій (ЧЕО) становила 4,2 %. Виявлено ооцисти мали характерні морфологічні і тинкторіальні властивості та методом полімеразної ланцюгової реакції ідентифіковані як C. parvum. За допомогою реакції непрямої імунної флуоресценції із діагностикумом ПОАгCrypto (фіксовані до поверхні предметного скельця очищені ооцисти регіонального штаму C. parvum ЛНМІЗ 3/2018) у зразках сироватки крові від дітей (n = 78) визначено частоту наявності і титри специфічних Ig<$E SIGMA>, IgG, IgM та IgА. При пороговому титрі специфічних IgG 1 : 16 індекс серопоширеності (ІСП) криптоспоридіозу у когорті обстежених дітей досягав 21,8 % та перевищував виявлену у них ЧЕО (<$E р~symbol Г~0,05>). З урахуванням показників ЧЕО та ІСП Донецьку область слід віднести до регіонів із відносно невисоким рівнем спорадичної захворюваності дітей на криптоспоридіоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського