РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714797<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марущак П. О. 
Вплив попереднього ударно-коливального навантаження на закономірності деформування та руйнування сталі 17Г1С-У / П. О. Марущак, М. Г. Чаусов, А. П. Пилипенко, А. П. Сорочак // Проблеми міцності. - 2019. - № 3. - С. 114-125. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Запропоновано й експериментально опробовано методику оцінювання тріщиностійкості листової сталі 17Г1С-У після ударно-коливального навантаження з використанням методу повних діаграм деформування. Використано технічну можливість забезпечення росту макротріщини за змішаним типом (I + III) нанесення на зразки однакового центрального кругового отвору, що гарантувало автомодельне поширення макротріщини. При цьому на повних діаграмах деформування фіксували початкові, майже прямолінійні спадні ділянки. У реальних конструкціях магістральних газопроводів можуть виникати достатньо довгі макротріщини за даним типом руйнування. Запропонована методика дозволяє достовірно оцінювати зміну енергозатрат на розвиток тріщини за типом (I + III) за будь-якого складного комбінованого навантаження. Доведено, що за нахилом прямолінійної спадної ділянки діаграми деформування можна оцінювати зміни тріщиностійкості трубних сталей залежно від умов температурно-силового навантаження. Показано, що ударно-коливальне навантаження з високою частотою (1...2 кГц) суттєво впливає на тріщиностійкість трубної сталі і пластичну деформацію в області концентратора напружень. Вплив силового імпульсу на матеріал залежить від ступеня його попереднього деформування шляхом статичного розтягу і відповідно пошкодження його вихідної структури. При цьому визначальним чинником впливу на зміну механічних властивостей є інтенсивність силового імпульсу. Установлено основні закономірності руйнування сталі за даними аналізу зламів досліджених зразків методом скануючої електронної мікроскопії. Очевидно, що ударно-коливальне навантаження супроводжується вкладом імпульсної енергії в наявніпошкодження матеріалу, а й в ті, які зароджуються, що зумовлює локалізацію деформаційного процесу і ріст пор у їх околі. Оскільки внаслідок акумуляції енергії можна модифікувати матеріал на межі цих пошкоджень, форма та розміри ямок в'язкого відриву є інформативними параметрами для оцінювання міцності та пластичності досліджуваної сталі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.062.23 + К621.5-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського