РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714878<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мороз С. Г. 
Міжнародний досвід реалізації стратегії сталого розвитку провідними фармацевтичними компаніями / С. Г. Мороз, Р. В. Сагайдак-Нікітюк, Д. Р. Зоідзе // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2018. - № 3. - С. 48-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження міжнародного досвіду реалізації стратегії сталого розвитку фармацевтичними компаніями, визначення основних елементів їх стратегій та механізмів досягнення цілей сталого розвитку. Сталий розвиток, який передбачає збалансовану взаємодію економічних, соціальних та екологічних чинників, визначено ООН основоположним для формування стратегій на макро-, мезо- та мікрорівнях. Досліджено, що провідні фармацевтичні компанії світу вже тривалий час в основу своєї стратегії закладають принципи сталого розвитку та послідовно наслідують їх. На основі моніторингу офіційних Web-сторінок фармкомпаній - лідерів у галузевому рейтингу за індексом Доу-Джонса - з'ясовано, що вони приділяють значну увагу сталому розвитку, виділяючи окремий розділ на сайтах та систематично оприлюднюючи звіти про сталий розвиток (нефінансові звіти). Основна ціль (місія) таких компаній інтегрована у бізнес-процеси, співвідноситься і чітко пов'язана з цілями сталого розвитку. Серед пріоритетів діяльності (бізнес-стратегій) особливо виділяються: фокус на пацієнта, етика та прозорість, перевага в науці, захист оточуючого середовища. Усі механізми реалізації стратегії сталого розвитку узгоджені і націлені на реалізацію конкретних цілей сталого розвитку: розробка інноваційних ліків і вакцин; покращення загального доступу до охорони здоров'я та ЛЗ; захист безпеки ліків через фармаконагляд; дотримання етичного кодексу; ефективне управління навколишнім середовищем впродовж всього життєвого циклу ЛЗ; створення комфортного місця роботи працівників та підвищення їх кваліфікації; забезпечення гендерної рівності на керівних посадах; розвиток інновацій шляхом співпраці з науковцями та університетами тощо. Висновки: як свідчить досвід провідних фармкомпаній, дотримання стратегії сталого розвитку дає змогу підвищувати ефективність діяльності, вони демонструють більш високі фінансові результати в довгостроковій перспективі та є лідерами ринку, роблять величезний внесок у розвиток галузі та приносять користь суспільству в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.695.2 + У9(4УКР)306.952.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського