РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савчук В. С. 
Липський Володимир Іполитович, президент Всеукраїнської академії наук 1922 - 1928 (до 100-річчя від дня заснування Національної академії наук України) / В. С. Савчук // Наука та наукознавство. - 2019. - № 1. - С. 109-132. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

В. І. Липський був президентом Всеукраїнської академії наук (ВУАН) в 1922 - 1928 роках. Висвітлено київський та петербурзький періоди наукової діяльності В. І. Липського в галузі ботаніки, повернення його в Україну і участь у роботі в низці академічних структур. Це був перший етап діяльності В. І. Липського в Академії наук, який фактично збігся з періодом її становлення (1918 - 1921). Надано докладні відомості про процес обрання Липського президентом ВУАН у 1922 році. Розкрито причини ускладнення умов діяльності В. І. Липського на посаді президента ВУАН з 1924 року: посилення тиску більшовицької влади на ВУАН з метою скорочення її прав на автономію, зміни структурно-функціональної організації, створення всередині ВУАН прошарку академіків-більшовиків для збільшення впливу владної ідеології на ВУАН; повернення в Україну академіка М. С. Грушевського у 1924 р. за спеціальним дозволом, що створило передумови для формування у ВУАН угруповань з різним баченням шляхів її розвитку; процеси, які відбувалися в союзній академії. Відображено науково-дослідницьку діяльність Липського як у ці непрості часи, так і в останній період його життя, після його переїзду в 1928 році до Одеси, який він повністю присвятив науковій роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6-8 Липський В.І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського