РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714938<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nazarova K. 
SOX-audit of accounts payable = SOX-аудит кредиторської заборгованості / K. Nazarova, V. Mysiuk // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 4. - С. 71-80. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Корпоративне шахрайство - одна з головних проблем України в умовах відкритої економіки, яка вимагає від вітчизняного бізнесу дотримання усіх процедур, що сприятимуть формуванню довіри міжнародних інвесторів. Основним успішним інструментом боротьби з корпоративним шахрайством у світі є SOX. У вітчизняній практиці аудиту досі відсутні процедури SOX-аудиту, а отже, існує великий потенціал для розширення вітчизняного досвіду та наближення до міжнародних стандартів ведення прозорого та надійного бізнесу. Аналіз останніх досліджень і публікацій надав змогу встановити, що в теорії багато уваги присвячено загальним питанням фінансового контролю, проте немає досліджень, які базуються на положеннях основного міжнародного нормативного акта, використання якого, ефективно сприяє формуванню надійного інформаційного середовища для міжнародних інвесторів. Таким законом є SOX. Мета статті - розширення комплексу процедур аудиту кредиторської заборгованості відповідно до вимог SOX. Використання цих процедур спрятиме оперативному виявленню причин виникнення корпоративного шахрайства та запобігатиме його виникненню у майбутньому. Дослідження проведено за допомогою методів: монографічного, аналізу та синтезу, індукції та дедукції, системного аналізу, класифікаційно-аналітичного та графічного. За результатами всесвітнього дослідження економічних злочинів та шахрайства в Україні у 2018 р., 48 % українських суб'єктів постраждали від економічних злочинів та шахрайства протягом останніх двох років, і більша кількість випадків шахрайства відбулася за участі керівництва. Діючий механізм боротьби із шахрайством в Україні не сприяє формуванню її надійного інвестиційного клімату. Вирішення цієї проблеми можливе з використанням успішного досвіду провідних країн світу. Кредиторська заборгованість є невід'ємною частиною ведення бізнесу. Хабарництво та корупція, спричинені співпрацею з третіми сторонами, є лідером економічної злочинності вітчизняної економіки - від неї страждають 73 % підприємств. Висновки: доведено, що завдяки оновленому законодавству вітчизняні публічні компанії, а також компанії з іноземними інвестиціями потребують проведення SOX-аудиту, що є гарантом прозорості та показником збільшення вартості акцій компаній. У рамках проведеного дослідження запропоновано методологію аудиту кредиторської заборгованості відповідно до SOX. Розроблені процедури сприяють забезпеченню якісного оцінювання системи фінансового контролю в рамках кредиторської заборгованості завдяки тестуванню всіх можливих бізнес-операцій, які з цим пов'язані. Методика містить також можливі сценарії розвитку ситуації, за якими аудитор міг би слідувати. Такий внутрішній чи зовнішній аудит сприятиме надійності та прозорості української економіки, яка має всі умови для залучення іноземних інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)826

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського