РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Panchenko S. 
Analysis of efficiency of the bioinspired method for decoding algebraic convolutional codes / S. Panchenko, S. Prykhodko, S. Kozelkov, M. Shtompel, V. Kosenko, O. Shefer, O. Dunaievska // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/4. - С. 22-30. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Показано, що для підвищення достовірності передавання інформації у безпроводових телекомунікаційних системах широко застосовуються згорткові коди (ЗК) спільно з різноманітними методами декодування. Наведено загальні принципи синтезу та параметри алгебричних несистематичних ЗК із довільною швидкістю кодування та максимально досяжною кодовою відстанню. Наведено основні етапи біоінспірованого методу декодування алгебричних ЗК (АЗК) із використанням механізму випадкового зміщення. Показано, що сутність наведеного методу декодування полягає у застосуванні процедури диференційної еволюції з евристично визначеними параметрами. Також у даному методі використовується інформація про надійність прийнятих символів для знаходження найбільш надійного базису узагальненої породжувальної матриці. Додатково застосовується механізм випадкового зміщення для модифікації прийнятої послідовності з метою здійснення біоінспірованого пошуку на основі різних найбільш надійних базисів узагальненої породжувальної матриці. За результатами досліджень визначено, що біоінспірований метод декодування АЗК забезпечує більшу ефективність у порівнянні з алгебричним методом декодування у каналі зв'язку з адитивним білим гауссовим шумом. Залежно від параметрів АЗК і необхідного коефіцієнта помилок енергетичний виграш від кодування становить від 1,6 до 3 дБ. Показано, що наведений біоінспірований метод декодування може бути використаний для ЗК із великою довжиною кодового обмеження. У цьому випадку наведений метод декодування АЗК програє за ефективністю методу декодування Вітербі та турбокодам за достатньою кількості ітерацій декодування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 + З970.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського