РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dron' M. 
Analysis of ballistic aspects in the combined method for removing space objects from the near-earth orbits / M. Dron', A. Golubek, L. Dubovik, A. Dreus, K. Heti // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/5. - С. 49-54. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто один із шляхів очищення навколоземних орбіт від космічного сміття - відвід великогабаритних об'єктів, які є небезпекою для космічної навігації та екології навколоземного простору, в щільні шари атмосфери Землі. Для його реалізації запропоновано комбінований метод із використанням реактивної двигунної установки й аеродинамічного вітрила. Двигунна установка забезпечує формування еліптичної орбіти відводу з перигеєм у верхніх шарах атмосфери, а аеродинамічне вітрило - поступове зниження швидкості за рахунок дії сили аеродинамічного опору. Показано, що поєднання активного тп пасивного методів надає можливість частково компенсувати недоліки обох методів і реалізувати гарантований відвід об'єкта космічного сміття в щільні шари атмосфери з мінімальними витратами в заданий термін. У цьому випадку ефективність запропонованого методу в багато чому залежить від стану верхньої атмосфери, яка є функцією сонячної активності, що змінюється з періодом 11 років. Для визначення ефективних траєкторій руху об'єктів космічного сміття в верхніх шарах атмосфери розв'язано задачу про рух тіла в гравітаційному полі Землі з урахуванням динаміки атмосфери, а також з урахуванням циклів сонячної активності. Отримано залежності висоти перигею першого витка орбіти відведення, що забезпечує час існування не більше 25 років, і величини імпульсу швидкості, необхідного для формування орбіти відведення з низьких колових орбіт. Визначено енергетичні витрати на відведення об'єктів великогабаритного космічного сміття з урахуванням динамічно змінюваної атмосфери Землі. Проведено аналіз впливу сонячної активності на енергетичні витрати процесу відведення космічних об'єктів. Результати роботи представляють практичний інтерес для розробки засобів комбінованого відведення великогабаритного космічного сміття з низьких навколоземних орбіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: О644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського