РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shapoval S. 
Theoretical and experimental analysis of solar enclosure as part of energy-efficient house / S. Shapoval, V. Zhelykh, I. Venhryn, Kh. Kozak, R. Krygul // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/8. - С. 38-45. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Досліджено використання сонячної енергії як потенційного альтернативного джерела для забезпечення теплопостачанням енергоефективних будинків (ЕЕБ). Проведено попередній теоретичний аналіз енергетичних показників комбінованої системи теплопостачання (КСТП) за використання геліовікна як частини огородження ЕЕБ. З метою підвищення ефективності роботи досліджуваної установки відносно існуючих сонячних колекторів і покращання її в конструктивному аспекті, розраховано стратифікацію теплоносія в баку-акумуляторі КСТП із геліовікном. Дослідження ефективності роботи експериментальної установки в системі для використання сонячної енергії проводили в режимі руху циркуляції та гравітації теплоносія за інтенсивності випромінювання імітатора сонячної енергії на систему 600 і 900 Вт/м<^>2. Як теплоносій використовували воду. Проаналізовано зміну температури теплоносія в сонячному колекторі та в баку-акумуляторі запропонованої комбінованої системи сонячного теплопостачання з геліовікном як частини зовнішнього захисту ЕЕБ. Встановлено, що температура теплоносія в режимі циркуляції досягала 26,5 <^>oC. Наведено порівняльні натурні, лабораторні та теоретичні розрахунки усередненої температури теплоносія в баку-акумуляторі в режимі руху гравітації теплоносія за різних умов. Розраховано ккд експериментальної установки. Описано динаміку зміни ккд системи сонячного теплопостачання з геліовікном. У режимі руху циркуляції теплоносія за накопиченням теплової енергії в баку-акумуляторі, залежно від часу нагріву, ккд становив ~ 55 %. У режимі руху гравітації теплоносія обраховано ккд лише конструкції геліовікна, що становив 53 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського