РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715254<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vasetskaya L. 
Analysis and comparison of mechanical and chemical properties of protective coatings obtained at different combinations of "target - substrate" / L. Vasetskaya // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/12. - С. 19-27. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Досліджено вплив різних комбінацій "мішень - сталева підкладка" на механічні та хімічні властивості захисних покриттів, отриманих за допомогою іонно-плазмової обробки. Широке застосування іонно-плазмових технологій для зміцнення виробів стримується недосконалістю обладнання, відсутністю достатніх теоретичних та експериментальних досліджень з контролю і регулювання фізичних властивостей і технічних параметрів процесу обробки. Зняття цих проблем є можливим на підставі подальших досліджень і нових рішень в області технології зміцнення. Для досліджень в цьому напрямку використовувалася експериментальна іонно-плазмова установка з програмним забезпеченням для регулювання і контролю енергії, дози, концентрації імплантованих іонів, тиску робочого газу, товщини покриття. Застосовано ефективну методику підвищення якості робочої поверхні сталевого інструменту, яка надала можливість здійснити масоперенос легуючих елементів поверхневою іонно-плазмовою обробкою. За рахунок регульованої низькотемпературної двостадійної іонізації атомів азоту та легуючих елементів у реакційному обсязі відбувалося насичення кристалічної решітки заліза імплантованими іонами та утворення карбонітридних фаз легуючих елементів, відповідальних за підвищення твердості, зносо- і корозійної стійкості. Виявлено оптимальні параметри процесу імплантації (Uп = 25 кВ, Iп = 35 мА, D = 4,01 x 10<^>17 cм<^>-2 за 1 год), які надали можливість досягти поліпшення поверхневих властивостей конструкційної вуглецевої, конструкційної легованої, інструментальної сталей. Встановлено взаємозв'язок між терміном служби виробів і властивостями отриманої після імплантації поверхні. Показано збільшення терміну служби виробів із покриттям ТiN (в 1,5 - 3 рази), CrN (в 1,9 - 6 разів) і ZrN (в 3 - 12 разів) у порівнянні з виробами без покриття. Проведено аналіз і визначено найбільш ефективні варіанти комбінацій "мішень - сталева підкладка" для практичного застосування захисних покриттів. Оскільки застосування у порівнянні недорогих сталевих виробів із підвищеними характеристиками міцності має економічні вигоди для виробника і є однією з тенденцій сучасного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського