РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Відьмаченко А. П. 
Астрономічні спостереження та моніторингові дослідження Землі з поверхні чи з орбіти Місяця і їхній наземний супровід / А. П. Відьмаченко, Л. В. Казанцева, О. В. Мороженко, В. Я. Чолій, П. В. Неводовський // Косм. наука і технологія. - 2019. - 25, № 5. - С. 25-75. - Бібліогр.: 231 назв. - укp.

Сучасний стан розвитку космічної галузі у передових країнах світу підійшов упритул до створення на Місяці постійної бази. Такий дороговартісний проект має передбачати максимальну економічну віддачу і використання корисного наукового завантаження для широкого кола досліджень у різних галузях науки. До наукових місячних програм мають бути включені питання, які неможливо вирішити наземними методами. Надано історичну довідку про дослідження Місяця, коротку хронологію таких досліджень і перелік задач, які можна розв'язувати на місячній базі. Розглянуто особливості мінералогічного картування поверхневого шару, можливість використання місячної бази для астрономічних спостережень, проекти розташування обсерваторій на поверхні Місяця, об'єкти для спостережень з місячної поверхні, запропоновано методи таких досліджень. Деякі з досліджень можна буде виконувати, використовуючи спеціальну апаратуру, установлену на запропонованій Державним конструкторським бюро "Південне" для розгортання на Місяці промислово-дослідницькій базі. Однією із задач є дослідження лібрації Місяця за спостереженнями добових і річних треків зір шляхом їх порівняння із теоретичними моделями внутрішньої будови нашого супутника. З місячної бази також запропоновано провадити фотометричні, спектральні і спетрополяриметричні дослідження Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-5 + В654.137-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського