РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сліпченко Г. Д. 
Кон'юнктурний аналіз асортименту ноотропних лікарських засобів, зареєстрованих в Україні / Г. Д. Сліпченко, О. П. Півень // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2018. - 4, № 2. - С. 9-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження необхідності широкого застосування ноотропних препаратів як у дитячій, так і в дорослій клінічній практиці України. Проведення кон'юнктурного дослідження українського ринку ноотропних препаратів. Матеріали та методи: аналіз змісту текстових масивів, історичний, логічний аналізи, порівняння та групування; вивчали показник рівня концентрації, індекс Херфіндаля-Хіршмана та коефіцієнт адекватності платоспроможності. Проведено аналіз асортименту ноотропних препаратів на ринку України, досліджено кон'юнктуру й установлено препарати, які користуються більшим попитом. Проведено аналіз конкуренткого середовища препаратів цього сегмента за рахунок дослідження рівня концентрації виробництва на ринку. Досліджено рівень монополізації ринку для ноотропних препаратів у вигляді таблеток та капсул на основі синтетичних та рослинних субстанцій із використанням індексу Херфіндаля-Хіршмана. Розраховано показник адекватності платоспроможності препаратів на основі гінкго білоба та досліджено коефіцієнт концентрації і монополізації виробництва препаратів на основі шоломниці байкальської у вигляді таблеток та капсул. Висновки: за результатами дослідженя кон'юнктури ринку ноотропних препаратів установлено, що найбільшим попитом користуються препарати груп вінпоцетину та мебікару. Дослідження індексу Херфіндаля-Хіршмана ноотропних препаратів показало, що цей ринок у цілому не монополізований, проте ринок ноотропів рослинного походження характеризується монопольним становищем. За аналізом адекватності платоспроможності препаратів гінкго білоба установлено, що ці препарати найбільш доступні населенню за ціновою складовою. На базі кон'юнктурного аналізу обгрунтовано доцільність розробки й упровадження у виробництво підприємств України лікарських препаратів ноотропної дії на основі шоломниці байкальської у вигляді таблеток та капсул.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-У9(4УКР)721.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського